Moravský pieskovec trochu inak

Moravský pieskovec trochu inak

Mám rád objavovanie nových oblastí. Veľkých aj malých. Dokonca aj tých najmenších s jedným či dvoma kameňmi. Vtedy mi ich však musí situácia hodiť pod ruku, ale keď sa zhoda okolností udeje, vôbec mi nevadí zabaviť sa na dve hodiny aj pri chudobnejšom počte bouldrov.

Bouldre, čo sa nemíňajú

Bouldre, čo sa nemíňajú

Človek by sa po nej natiahol hneď a zaraz. Po peknej sobote na pieskovcoch, pokojne aj na otočku, na pár hodín, lapil by ju človek najradšej za pačesy - tú kypiacu príležitosť vyvenčiť sa na pekných balvanoch, kým október svieti naslnečno.

Na Morave do tretice

Na Morave do tretice

Jún graduje a s ním aj teploty. Do tretice sa víkend po víkende vyberáme na Moravu, stále menej odetí a viac opálení. Zaváraní bouldristi, to vám je tam v poslednej dobe vychytená lokálna špecialita. Hneď po Držkovej.

Za slnkom na moravské pieskoviská

Za slnkom na moravské pieskoviská

Toto by mohol byť príbeh o tom, ako sme nakoniec nevycestovali na boulderingovú akciu Ocún Boulder Cup Sněžník, ale bol by zbytočne krátky a pochmúrny. Preto bude radšej o tom, ako sme na ten Sněžník síce nevycestovali, no zvolili si náplasť v podobe boulderingu na slnečnej Morave. A to už znie lepšie.

Plná lyžica Držkovej

Plná lyžica Držkovej

Chudák jeden nezainteresovaný by si aj pomyslieť mohol, že sme sa v nedeľu ponáhľali kamsi za kontroverznou polievkou, ktorá ľudí na dva tábory rozdeľuje. Buď ju máte radi, alebo sa vám hnusí. Nie, v našom prípade nešlo o wellness zvieracích vnútorností, ale o pieskovcové dobroty spod ruky kulinára sídliaceho neďaleko Zlína, ktoré nám teda rozhodne chutia.