Hölzlstein

Bouldering na jediných skalkách v Burgenlande

Betka
Jupííí, zaskotačil si Hulwee po dvoch víkendoch, čo bol zavretý doma, vyskočil a klepol o seba pätičkami. Muddy je prekvapený pozitívnou reakciou na nápad ísť bouldrovať a čaká nejakú zradu. Ja si predstavujem, že 8 °C je stále málo, ale mám taký deficit pobytu vonku, že mi je úplne všetko jedno, hlavne byť na vzduchu.

Vďaka Muddymu len s 1 otočkou poľahky nachádzame skalky Hölzlstein. Slniečko svieti, okolo nás malebný vinársky kraj, z jednej strany výhľad na rozložité See, z druhej strany zľahka biely Schneeberg, neďaleko milá kaplička a pozorovacia veža na kopčeku v diaľke. Ideálne fotomiesto.

Hölzlstein
Hölzlstein
Hölzlstein
Hölzlstein

Pred nami zaujímavý skalný hrebienok s 11 bouldrovými cestami – vraj jediným lezením v Burgenlande. Začíname ľahučkými cestami a po dlhom čase pociťujem z bouldrovania radosť a nie chuť hodiť sa o zem alebo plakať. Skvelý pocit!

Hölzlstein
Hölzlstein

Muddy je silný a odvážny a po zdolaní zaujímavého traverzu sa púšťa hneď do najťažšej cesty – dosť strašidelného zubového previsu, ktorý však tesne odoláva jeho snahám. Rovnako to pre mňa dopadá s traverzom, no prekvapivo ma to až tak neštve. Muddyho to začína až doma.

Hölzlstein
Hölzlstein

Prezerá si nás pes, kôň a ich páni. Oškrierame si zopár prstov, aby sa nepovedalo, že sme do toho nešli naplno. Posilnení pagáčovým obedom skúšame odvrátenú stranu, kde je to s inštaláciou bouldermatky dosť biedne, tak radšej nepokúšam osud a dávam len jednu cestu.

Hölzlstein
Hölzlstein
Hölzlstein
Hölzlstein

Madiel plieni a diktuje, ale nakoniec sa aj v ňom ozýva únava a pud sebazáchovy. Rozfučiava sa a pomaly sa príjemne unavení zberáme na odchod.

Betka

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *