Projekt Boulder.sk

Oli
Bolo to niekedy na jar roku 2007, keď sa nám podarilo zorganizovať prvý početnejší výjazd na skaly. Kontakt s loučovickou žulou bol pre niektorých úplne prvou možnosťou ako konečne okúsiť chuť boulderingu aj inde, ako medzi štyrmi stenami. Dovtedy trošku neučesaný kolektív, konečne prekročil prah zaprášenej petržalskej buldrofky, nielen aby spoznal, kde v skutočnosti začína […]

Bolo to niekedy na jar roku 2007, keď sa nám podarilo zorganizovať prvý početnejší výjazd na skaly. Kontakt s loučovickou žulou bol pre niektorých úplne prvou možnosťou ako konečne okúsiť chuť boulderingu aj inde, ako medzi štyrmi stenami. Dovtedy trošku neučesaný kolektív, konečne prekročil prah zaprášenej petržalskej buldrofky, nielen aby spoznal, kde v skutočnosti začína pojem bouldering, ale aj aby nahliadol, kde sa začínajú písať prvé spoločné dobrodružstvá.

Zážitky z výjazdov sa začali pomaly násobiť a my sme sa tak začali čoraz častejšie zaoberať myšlienkou založenia spoločnej web stránky, ako priestoru zdielania článkov, fotiek a videí reflektujúcich dianie na našich cestách. Jednoducho povedané, založili sme si stránku o nás pre nás. Písalo sa leto 2007.

Postupom času pribúdalo článkov z výjazdov, občas aj adekvátne videá, občas i moje výpovede. Okolo stránky sa vytvorila menšia komunita ľudí, ktorí nám boli blízky, alebo ktorých zaujímal bouldering ako taký. Počet prispievateľov na boulder.sk sa ale bohužiaľ ustálil na veľmi malom počte, ktorý v kombinácii s pribúdajúcimi povinnosťami vyústil až do webu s hladnými konzumentmi. Hladnými a bez jedla.

Na jeseň 2010 som si povedal, že to v danom formáte prestáva mať zmysel. Bolo mi ľúto nechať to plávať, nakoľko som nechal v projekte boulder.sk kus srdca. Razom som chcel všetko zachrániť. Uvedomil som si, že aby projekt fungoval a aby zasiahol čo najväčšie spektrum ľudí, musí zmeniť svoje interné procesy.

Prvým krokom bola samozrejme úplná dizajnová inovácia, preprogramovanie, optimalizácia a iné technické záležitosti. Druhým krokom bola zmena štruktúry stránky. Zrušil som niektoré sekcie, iné som zlúčil. Všetko za účelom jednoduchej a logickej orientácie. Vykonal som miernu obsahovú korekciu, v rámci ktorej som stránku odosobnil od „nás“, totiž aby bola hlavne pre „Vás“. Nasleduje propagácia stránky, neustále dolaďovanie a samozrejme, čo najintenzívnejšie dopĺňanie obsahu.

O čom to teda dnes celé bude?

Rok 2011 sa už zo svojho kopca rozbehol a ja len opäť pripomeniem, čo som už raz napísal: … „Je tu, aby nám ponúkol možnosti nových začiatkov, aby v nás vyprovokoval nové túžby. Nekroťte ich, nech sú trúfalé a ony vám dodajú odvahu chcieť.“

Projekt boulder.skje dnes mojou najnovšou túžbou, v ktorej sa skrýva vôľa ponúknuť vám portál o boulderingu – o boulderingu (nielen) na Slovensku, miesto, kde sa budú stretávať zanietení bouldristi ale aj všetci, ktorých baví žiť s dianím okolo balvanov a ich obliehačov.

Pokúsme sa rozohrať hru s tieňmi, ktoré nám doteraz na Slovensku bouldering mierne prekrývali. Trúfalé? No odvahu máme..

Oli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *