Prilep

Archív značky: Macedónsko

Prilep pre všetkých

Fero1
Macedónsko s Matejom dobre poznáme. V roku 2012, dávno pred naším manželským zväzkom, sme tam boli 8 mesiacov ako dobrovoľníci. Prekvapivo, ešte stále ovládame jazyk – síce len tak konverzačne, ale ovládame. Radi sa do krajiny Alexandra Veľkého vraciame – ľudia, príroda, čudné skopské brutalistické budovy, rebélia alternatívnej kultúry a jedlo nám jednoducho prirástli k srdcu. Zostalo nám tam i pár priateľov, no mnohí odišli kvôli skorumpovanej a nefunkčnej vláde do zahraničia. Macedónsko – to je krajina pečených paprík a nekonečných osláv.
Prilep

Prilep – balkánska amerika na ostrej žule

Fero1

Na začiatok treba povedať, že som domased. Moja niekdajšia frajerka doteraz spomína na môj legendárny výrok, že na čo chodiť do Álp či k moru, keď sme ešte neboli v Hlohovci či Ilave. Po rokoch som však opatrne pripustil, že za boulderingom sa oplatí cestovať. Prečo však preboha do Macedónska?

Kobra 7A+, Paragliding, Monastery (foto: Oli)

Komplexný zážitok z Prilepu

Oli4
Balkán je pre nás exotika trošku z iného súdka. Realita, ktorá si voľakedy dávno zabudla pretočiť strany na kalendári. Ľudia tu mierne zdivočeli, naďalej sa hrbia nad poľnohospodárskymi prácami a švihajú opratami, nevadia im odpadky a hovejú si v chuťových extrémoch. Spoločnosť im robia divé vychudnuté psy či žobroniace mačky so zodranou srsťou. Macedónsko z týchto kontúr nijako nevybočuje.