Bouldering pri Zelenom plese

Michal Marek bol s partiou cez víkend pozrieť zostatky Straníkovej práce na balvanoch okolo Zeleného plesa a veru, čo to aj povyliezali...

V septembri uzrel svetlo sveta sprievodca bouldrov v okolí Zeleného plesa vo Vysokých Tatrách, ako výsledok niekoľkodňového pobytu Martina Stránika práve v týchto častiach našich veľhôr. Za relatívne krátky čas povyliezal pomerne dosť sedmičkových bouldrov, vrátane osmičkového Highway To Hell.

Michal Marek v priebehu dvoch dní vyliezol pomerne dosť z bouldrov, ktorým dal Martin veľmi slušnú klasu a netrebalo mu na to ani príliš veľa pokusov, ba dokonca, padol aj zaujímavý OS. Michal polemizuje s navrhnutou obtiažnosťou, bude bezpochýb dobré, keď sa k nej vyjadrí každý prelezca a tatranská bouldrová abeceda sa nám tu definitívne ustáli.

Sprievodcu k bouldrom na Zelenom plese nájdete na Martinovom blogu.

Chalani, vďaka za echo.

Oli

Komentáre

 1. Miso je velmi silny! Niektore bouldre liezol trosku inak a podla mna lahsie ako Martin, ale i tak... :)
  milos
 2. Zdravím, kde a jak by byla možnost sehnat průvodce na bouldery v Tatrách? Díky miminu, 2 letému rarachovi a 13ti lete puberťačce jsme s ženou pověsili lezení s lanem na hřebík a pořídili letos bouldermatky. Do Tater jezdíme pravidelně, tohle by byla příjemná změna programu oproti pravidelné trase Skalnaté pleso - Hrebienok a nebo okruhu s kočárkem kolem Štrbského. Díky za jakékoliv info. Ladis Cimprich OVA
  Ladis
  1. Ahoj Ladis, zatial neexistuje nic komplexne. Bouldre v okoli Zeleneho plesa najdes na MArtinovom blogu: http://martinstranik.blogspot.sk/2011/09/tyden-v-raji.html + Tomaso s partiou pripravili sektorik nad Popradskym plesom: https://www.facebook.com/pg/climbingbus/photos/?tab=album&album_id=891599850980921 Postupne sa posnazim zoskupit info o tatranskom boulderingu a ucelit info. Uzivajte!
   Oli

Pridaj komentár