Film | Končitá – príbeh bouldrovej oblasti

Príbeh prvej slovenskej bouldrovej oblasti je príbehom sopečného andezitu, pravekých papradí a vízie nadšencov, ktorí sem pred 15 rokmi prišli odhaľovať jedinečný potenciál. Odvtedy na Končitej vídať šťastných bláznov s matracmi na chrbtoch, ktorí podľahli vábeniu bouldrov svetových kvalít.

Dokument mapuje históriu oblasti, prelezy najväčších skvostov a atmosféru 3. ročníka dnes už legendárneho boulder cupu. Prvý slovenský čistokrvný boulderingový dokument.

Končitá bouldering movie

(SR, 36 min, 2020, r. Anton Kajan)

Komentáre

  1. paradne videjko
    cyril
  2. Ďakujem za tento počin. Bouldering mi učaroval v roku 2008 kedy som mal pozreté snáď všetky videa z YT a denne chodieval aj na túto stránku. Pamätám si tu prvý krát uverejnené skromné nálezy z lesov, ale aj legendy ako Krokodíl. V tom čase ako 16-ročný som drel biedu a nemal ani na lezečky, nie to ešte na cestovanie za bouldrami. Sníval som ale o tom že sa to čoskoro zmení a ja budem objavovať nové skaly a nechávať ďalším generáciam lezcov hodnotné dedičstvo a že vás ako partiu možno niekedy pri takom výlete aj stretnem. Ten život je vtipný. Paradoxne som sa k ozajstným kameňom nikdy nedostal. Veľa veci sa zmenilo, počas vyšky som toho veľa odliezol na bouldrovke, no skutočný bouldering sa mi nejak vytratil z hlavy. Teraz mi už nič nebráni si ísť aj niekoľko krát do roka zaliesť do Fontainebleau alebo Squamishu čo bola kedysi moja vysnívaná méta, napriek tomu ma všetky ideály mladosti opustili a už niekoľko rokov som nemal obuté lezečky ani na bouldrovke. Som rád že vás tieto ideály neopustili a robíte to čo robíte.
    Pilier
    1. Ďakujem za tvoj komentár. Jeden z najsilnejších. Stále verím, že lezečky oprášiš a bude to niekde v našich lesoch. A možno budeme pri tom.

Pridaj komentár