Levitácia 7A, Končitá (Vtáčnik)

Mohutná andezitová masa musela kadejakú divočinu v minulosti zažiť, že sa dnes tak neštandardne usadila. Obrovský blok oprel si lakeť o malý balvan, len aby sa nepovedalo, a veselo si levituje v priestore nad cestou. Stačí zočiť to tú líniu a jej atribúty okamžite za úlohu dajú si odpútať vás od zeme aspoň na chvíľu, ktorú by ste nemali prepásť.

Levitáciu som si prvýkrát vyliezol na potulkách s Marošom pred dvoma rokmi. Práve on vdýchol bouldru ducha už dávnejšie. Vďaka moja nemalá patrí tomuto počinu.

foto: Oli

foto: Aďka
Často mi na líniu padal zrak, nakoniec Levitáciu naozaj nie je ľahké prehliadnuť. Na slovenské pomery vedie jedinečne situovaným vzdušným stropom. Keď ste pri nej, v pozadí sa pod vami rozplýva široký les a steká až do samotného ústia doliny. Krásne miesto, kde sa cítite byť nad vecou. Rozhodne.

foto: Oli

foto: Aďka

foto: Oli
Levitácia je nádherný dlhý boulder. Začína zo sedu na podstavci, z ktorého sa nalieza do stropu. Tu obtiažnosť krokov graduje a svojho vrcholu dosahuje pomalým ukončením stropu, ktorý prechádza do mierne položeného terénu. Z neho sa už nepadá, ale koncentráciu by ste ešte nemali nechať odísť na kofolu.

foto: Oli

Obtiažnosť sa ustálila na 7A. Výhodou sú relatívne veľké chyty v strope v kombinácii s tými na hrane. Boulder vyžaduje určitú dávku flexibility, najmä v kľúčovom kroku cez hákovanú špičku. Napriek tomu si myslím, že je dobrým vstupom do onej obtiažnosti aj pre bouldristov, ktorý ešte v týchto vodách veľa temp nespravili.

foto: Oli
Prajem vám veselé levitovanie pri objavovaní krás slovenských bouldrov.
Oli.

Komentáre

  1. Wo-hooou, tak to uz hej! Vyzera paradne. A sprievodca ako? Zachvilu sa nam otepli... :)
    Mato
  2. obcas clovek vylezie boulder a za tyzden si nepamata kroky.pri levitacii to nehrozi.dneska doma na gauci som si ich zopakoval a islo mi to super :) lepsie podmienky na januar sme si nemohli priat treba chodit poklady cakaju .
    chose
  3. tiez si na nu velmi dobre spominam. na koncitu som isiel v podstate kvoli nej... no odolala, takze sa mam ozaj po co vracat. ked som konecne vymyslel spicku, uz nebola sila na dokoncenie. vrele vsetkym doporucujem. vdaka za foto a clanok
    ex-man

Pridaj komentár