Dvojboj 7B+, Liptov (foto: Aďo)

Liptovská sobota… Fuckin‘ hell

Peter
Plány a pikle sa kuli už dlhšie, ale až túto sobotu to vychádzalo aj časovo, a podľa predpovedí by sa malo počasie umúdriť. O pol šiestej ráno mi pri pohľade z okna preblesknú hlavou myšlienky, za ktoré sa už na mňa určite tešia všetci rohatí v pekle ... Fuckin‘ hell!

Dážď si veselo klopká na parapetnú dosku. Radar sa tiež tvári celkom neúspešne, snažím sa škaredým pohľadom presvedčiť, že vážne chceme ísť. Mávnem rukou, párkrát mi to už vyšlo, možno sa nado mnou nebíčko zľutuje. Sadám do auta, V Považskej Teplej naberiem Alexa s Lukášom, Andreja v Považskej Bystrici, Svrča v Žiline, a vyrážame za boulderingom na Liptov.

Po pol jedenástej parkujeme pri ceste hneď pod balvanom na cestou, ktorý miestni borci nazvali La ruina. Netrpezliví utekáme ku balvanu, je vlhký po daždi, ale keďže slniečko už hreje, tak sa bude dať. Prejdeme sa aj k balvanu v lese (Marína), no ten je beznádejne mokrý, čo znamená, že rozlez volíme na balvane pri stĺpe.

foto: Aďo

Po pár ľahších linkách sa premiestňujeme na balvan La ruina, kde sa už zdržíme dlhšie. Púšťame sa do hrán kameňa. Ako prvý si chalani dávajú Enterprise 6A+ na moje odporúčanie, Svrčovi s Andrejom chvíľku odoláva, Alex nekompromisne dáva prvým.

foto: Aďo

Potom chvíľu skúšame bouldre v stienke pod Enterprise, chalanov púšťa Monkey business 7B, ja si v tejto potvore nechávam zavesený pytel. Dávame ešte ďalšiu krásnu hranu, tentokrát z ľavej časti kameňa doprava, Aďovi nástup do bouldra nesedí, chytá ho troška demotivácie z jeho nočnej mory, čo predstavuje lezenie po oblinách.

Po tvrdom boji, ktorý sa skončil úspešne, volí radšej ústup od lezenia k obedu, čo oceňujeme aj ostatní a volíme prestávočku. Poskúšame ešte celú hranu zozadu kameňa, ale slniečko je neústupné, a oblinky nás s Alexom pri tejto teplote zhadzujú.

foto: Aďo

Presúvame sa na Mudrca, kde ukazujem chalanom tri krásne linky. Prvou je traverz sprava do (približne) polovičky kameňa, kde končí zaujímavým výlezíkom. Po chvíľke boja sa chalanom prelez darí, o klasifikácii sa vedie troška polemiky, čo však neovplyvňuje hodnotu tohto skvostného bouldra.

foto: Aďo

Druhou linkou je Fuckin‘ hell, bouldrík z líšt priamo hore, obom s Alexom sa nám darí preliezť, chalani dávajú krásne pokusy, jedovatý materiál však nie je priateľský ku koži na prstoch, čo prinúti Svrča s Aďom rezignovať.

Poskúšajú s nami ešte tretiu linku – Naxomax. Alex dokonca padá z výlezu dvakrát, predsa len sa však bude musieť ešte vrátiť, mne sa podarilo si bouldrík znova zopakovať. S klasou, ktorú miestni navrhli, tentokrát trošku polemizujem.

foto: Aďo

Chalani majú dosť, ja sa ešte premôžem a chcem skúsiť šťastie na La ruine v Monkey business, ale stále mi to nie je súdené. Vyleziem si teda vedľa Dvojboj, potom sa únava už hlási naplno. Po ceste domov sa ešte zastavíme na večeru na salaši Krajinka s krásnou a usmievavou obsluhou a s kožou úplne na šrot ideme v ústrety oddychu domov.

Peter

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *