Melloblocco 2011

Joko
V stredu ráno 6:45 mi mobil signalizuje SMS: „Čau, viem, že nemáš rád masovky, ale aj tak sa ťa spýtam, či by si nešiel zajtra na Melloblocco. Zatiaľ ide so mnou Miloš Nemý. Neváhaj, má byť dobré počko. Dodo" Prečítam, odložím telefón a neriešim. Aj keby som chcel ísť, treba vybaviť veľa vecí a nechce sa mi.

Vo štvrtok ráno 7:30 už sedím v Dodovom aute a spolu aj s Milošom vyrážame do Val di Mella.Do Val Masina dorážame po 11 hodinách cesty. Kemp, okolie Centra Polifunzionale della Montagna (čo je akýsi basecamp tejto akcie) a okolité lúky sú už posiaté stanmi, karavanmi a autami.Nájdeme voľne miesto hneď blízko centra a ideme sa zaregistrovať. Za 12 eur dostávame mapu a ružové tričká. Tá predstava, že po lese pobehuje 2500 bouldristov v ružových tričkách, je veru zábavná. To treba zažiť. Niečo navaríme, dáme pár pív a netrpezlivo odchádzam spať, aby už bolo ráno.

O deviatej už kráčame pod bouldre. Síce medzi Val Masinom a Val di Mellom chodí kyvadlovka, my sa tam netrpezliví trepeme peši. Po chvíľke blúdenia a snahe zorientovať sa v mape, navrhujem chalanom rozliezť sa v mojom osemročnom reste Zero in Condotta 7A+. Po zopakovaní krokov to rýchlo preliezam a postupne aj Miloš s Dodom. Fantastická linka s najťažším krokom na záver.

Podľa mapy by sme mali byť blízko nejakého Pricemoney bouldra. Po chvíli ho aj nachádzame – Double jump 7C. Prichádza terminátor Adam a flashuje ako keby to bolo 5C. Miloš ide hneď dať pokus a končí v poslednom kroku, čo ma motivuje a naliezam. Boulder spočíval v dvoch skokoch (ako hovorí aj názov :-D) jeden hneď na začiatku a druhý, ako inak, úplne na konci. Trikrát padám v tom poslednom a vzdávam to.

Pokračujeme v hľadaní jokerov a nachádzame Neanderthal. Brutálny strop. Pýtam sa sympatickej rozhodkyne na obtiažnosť a s úsmevom mi oznamuje maybe 8B? Po desiatich minútach jej to uveríme a smutní odchádzame hľadať daľšieho jokera. The english dream 8A+/B. Opäť stretávame Adama a hovorí, že na tomto kameni je už tretíkrát po sebe joker. Zákerna lištovačka, o ktorej ani neuvažujeme a odchádzame do basecampu.

Po ceste ešte kupujem sprievodcu, nech vieme čo a kde. Rozhodli sme sa, že na druhý deň si hlavne zalezieme a nebudeme naháňať jokerov. Podvečer sa priamo pod Centrom púšťame do Tarzana 7B, čo je jeden s najslávnejších bouldrov v oblasti. Vymýšlanie programu berie viac času ako som si na začiatku myslel. Nakoniec to celé spočívalo v zalomení obliny na lištu :-D. Večer sa mi podarí flashnúť Obi one 7A+ a ideme variť, jesť a piť.

Daľší deň bouldrujeme už len na kameni pod Centrom. Je teplo a tam je aspoň trocha tieň. Lezieme krásny traverz za 6C+ s jedným dlhým prečahom. Všetci flashujeme. Púšťame sa do krásneho 7A, kde je problém nastúpiť z dvoch mikrolištičiek a skočiť do madla. Po pár pokusoch preliezame.Začína byť neznesiteľne teplo. Opaľujeme sa pri aute, keď zrazu Dodo dostane nápad kúpiť nejaký chľast na večernú párty. V obchodíku po krátkej porade kupujeme dve krabice stolového a jednu 1,5l fľašu červeného. Krabice padli pri rieke na slniečku a došiel nápad ísť ešte bouldrovať. V mojom prípade to bol už len pokus, ale chalani si ešte zaliezli.

Večer párty aráno cesta domov.Melloblocco je akcia obrovských rozmerov. Len v sobotu tam odhadli cca 10 000 ľudí v dolinách Val masina a Val di mella. Zaregistrovaných bolo 2600 bouldristov, ale bolo ich tam oveľa viac. Aj napriek týmto hrozitánskym číslam všetkým odporúčam a o rok sa chystám znova.Joko

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *