Levitácia 7A, Končitá

Rozpoltená mladosť

Oli
Život posiela notifikácie. Či chceme a či nie. Raz za rok si nás nájde, aby nám pripomenul, že sme o (k)rok ďalej. Keď to bude bývať len touto formou, nevadí. Hlavne nech sa neozýva cez unavené telo, veď my musíme nové smery plodiť, kým sa do škály produktívnej vmestíme. Ale to mu raz pri víne vysvetlím, nech si stráži tých, čo pre iných sekajú mačetami cestu neznámom.

Dnes je deň, keď chodí pripomienka každý rok mne. Nebudem sa váľať po zemi, kloktať horké trapasy opitej mysle, natierať si hnáty šľahačkou z torty, prosto iba sfúknem tie roky za mnou, nadýchnem sa zajtrajškami a podám ruku všetkým úprimným.

foto: Aďka

A Končitá uhostí nás. Bouldering je oslavou sám o sebe. Aj bez notifikácie cítiť jeho grády. Vtedy žijeme naplno. Teda dnes. Hneď pri prvom balvane nad Džungľou, kde predstavy sľúbili mi voľajaký pekný darček.

foto: Oli

Vyzerá naozaj pekne. Nástup z dvoch ihravých bočákov, ktoré musia zadok chvíľu hypnotizovať, aby sa dvihol. Človek na ten pohyb príde, a krok do ostrej diery je, hádam, už len o hlave.

foto: Oli

Veľmi pekný deň si na svoj návrat nepochybne vybral aj Riči. Končitá vrtela chvostom, hneď ako zacítila príchod otca nejednej tunajšej línie.

S Bugim dávajú pekné pokusy, ale podľa mňa mi to chceli k sviatku prenechať. Po preleze sa tak musím nad názvom zamyslieť ja…

foto: Oli

Presúvame sa k Levitácii, ktorej sa Riči v minulosti ešte poriadne nevenoval a Bugimu v strope stále visí pytel. Do hodiny sú obaja hotoví. Miestami sa aj zváralo.

foto: Oli

Provu pod ohniskom momentálne aktívne objímajú Peťo s Aďom. Zdravíme a pokračujeme k pripravenému projektu, ktorý sme s Bugim čistili ešte v decembri. Krásny suchý vráskavý macek vyníma sa v priestore našich zorných polí.

foto: Oli

Prelez sa nám s Bugim darí v prvých pokusoch. Riči opäť potvrdzuje, že je tréningový maniak a odmieta boulder opustiť tak rýchlo. V rámci nasledujúcej hodiny sa mu teda mierne povenuje, zatiaľ čo my vylezieme dlhý traverz v koridore Na konci tunela už výrazne funela 6C.

foto: Oli

Moju radosť z prelezu očisteného bouldríkamierne poznačilo sklamanie z jeho obtiažnosti. Favorit na sedmičku sa dvoma rýchlymi prelezmi zasekol v šestkových medziach. Na kráse línie sa nič nemení.

foto: Aďo

S vidinou posledného projektu na Končitej ma hneď napadol názov Mohykán, avšak nádej je potvora, ona len tak neumrie, prídavné meno Predposledný bude bouldru a okolnostiam svedčať viac.
Pozerám na fotografie a verím, že sa dnes zrodil ďalší z cenných slovenských skvostov.

foto: Aďo

Pokračujeme k Planétke, kde chalanom ukazujem jedno z novších 7A – Debut. Ričimu sa kľúčový chyt nie a nie zapáčiť, necháva v tom Bugiho a ide ladiť líniu naľavo od Planétky. Bugiho úspech začína byť s prichádzajúcou tmou citlivou témou. Skúšam ešte krokovo zaujímavé prepojenie traverzu zľava kameňa až do Debutu, ale kompletizujúci pokus mi už nie je súdený.

foto: Oli

Pred cestou na chate rozpárame 4 pstruhov, vymeníme korenisté historky, zalejeme každý po svojom a rovnako mladí, ale o niečo šťastnejší, odchádzame domov. Vymažem si z hlavy notifikáciu, veď aj tak som len v polovici svojho nekonečného detstva.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *