Víkendové túlačky – Srňacie (Dolný Kubín)

Bouldrové nádobíčko som hodil do auta na poslednú chvíľu. Predĺžený víkend v Dolnom Kubíne znamenal okrem nádherných túlačiek krásnou Oravou aj trocha času na bouldering. Informácie z gúglu zlyhali a tak volím taktiku: „Choď za nosom, nájdeš balvan...“. A našiel som. Čo som očistil, to som vyliezol. Taká tichá radosť.

Pri Srňacom (GPS: 49 11 55.00 S 19 20 05.14 V) je opustený, dobre dostupný kameňolom s jemnozrným „asizlepencom“, pekné balvany rôznych veľkostí, ostré tvary, pekné línie, široká paleta obtiažnosti. Dopadiská niekde lepšie, niekde horšie.

A navyše v lese pod kameňolomom, hneď vedľa cesty je skotúľaných zopár balvanov. Dva z nich stoja za hriech. Kto má cestu okolo a aspoň trocha času… určite nebude ľutovať, že má pri odchode volant biely od maglajzu.

Laco

Komentáre

 1. Paráda! Keď budem v okolí, určite sa stavím. Cítim potenciál :)
  Oli
 2. A navyše, vzhľadom na nedostatok času som bol len na malom území. Určite toho tam bude oveľa viac. Myslím bouldre, nie skalné lokality ako neďaleká Tupa skalu.
  Laco
 3. nechcem ta sklamat no prave tuto dolinu som hodne pobehal, ked som svojho casu pobyval v Kubine. Moc som toho nenasiel. Pekna vapencova boulder stienka je prave na okraji Ostrej smerom k Tupej. Obcas sa vyskytne aj zlepenec-pieskovec (ten pod vezami urcite poznas.). Kazdopadne kopcov a skal je tu vela takze je co objavovat. Nech sa dari
  ondro
 4. super.dik za info. A iné lokality na dostrel od Kubína? Máš nejaké tipy na dobré balvany (aj osamelé) mimo známych lezeckých oblastí?
  Laco
 5. Kokos, Ondro, kde si Ty nebol??? :D
  Mato
 6. Balvos riadny je napr. vedla tur. cesty na Choc. Tam toho mozno bude viac, no vapno. Pohyboval som sa tam necele tri mesiace, takze som toho zas az tolko nepochodil. Este by som sa siel kuknut do Zuberca ci tam pod Spalenou a v okoli nebudu nake zulove zgulance.
  Ondro

Pridaj komentár