koncita

Zastávka pod Krokodílom

Oli
Prechádzať cez Zemianske Kostoľany a neodbočiť na Končitú je ôsmym hriechom smrteľným, čo dušu previnilú rýchlo dobehne. Treba si dať pozor a odbočku na Kamenec neminúť, to by potom bolo nárekov zbytočných. Smerovka poslušne žmurkoce na tú správnu stranu, neminieme ani dnes, aj keď znavené telá z festivalu Jánskeho za kávou sa stále otáčajú.

Z Partizánskej Ľupče do Bratislavy samozrejme vedú aj rýchlejšie a efektívnejšie cesty ako cez Zemianske Kostoľany. Len či sú aj také vďačné, však áno?

foto: Oli

3-hodinový boulderingíček sa pýta na najbližšie kamene. V dnešnom sparne, dusne a teple, by bolo veľmi neracionálne oponovať mu.

foto: Oli

Sektor pána Krokodíla mám rád. Nie je ďaleko a zalezie si tu každý. Opäť sú v prevahe skôr ľahšie problémy po dobrých chytoch, ale nájde sa aj niekoľko projektíkov.

foto: Aďka

Našu krátku návštevu využívam na vymetanie pavučín z chytov jasných línii. Začíname v koridore za chrbtom Krokodíla, kde vylezieme pekný traverz Pre pána Jána trest 6A s dvoma možnými nástupmi zo sedu. Pekné lezenie s miernym stúpaním do kopca. Problémik to ideálny na rozohriatie. V sparne a dusne by ste sa jeho kúzla veru nedoplatili.

foto: Oli

Prihodím ešte jeden priamy smer pri spodnej hrane Festdirekt 6A+. Po ďalších lajtíkoch v stienke oproti utekajú dievčatá kvákať k Žabím predstavám 6B+. Žeby mohli byť aj 6C, som už počul nejedenkrát, a v dnešnej klíme som si na to pri preberaní líšt aj nejedenkrát spomenul.

foto: Oli

Novou zaujímavou variantou je predĺženie traverzu po horizontálnej špáre až do hrany – Mŕtve žaby nesnívajú 6C. Obtiažnosť mierne zvyšuje blízkosť brezy, kde si treba ustrážiť zadnicu, aby ste si aj naďalej mohli užívať stolicu.

foto: Oli

Húfy komárov intenzívne brnkajú na nervy. Nechám ešte žabky pokvákať si o predstavách a utekám pozakreslovať pozície ostatných balvanov v sektore.

foto: Aďka

V nehybnom vzduchu a usadenom tichu prehlbujú sa zvuky pleskotov o končatiny. Bzukot otravný cez ciciaky pod kožu dostáva sa. Komárí odzemok vytláča bouldering z nášho programu. Už sme zase na cestách, premýšľajúc, kde bude ďalšia zastávka.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *