Zastávka pod Krokodílom

Prechádzať cez Zemianske Kostoľany a neodbočiť na Končitú je ôsmym hriechom smrteľným, čo dušu previnilú rýchlo dobehne. Treba si dať pozor a odbočku na Kamenec neminúť, to by potom bolo nárekov zbytočných. Smerovka poslušne žmurkoce na tú správnu stranu, neminieme ani dnes, aj keď znavené telá z festivalu Jánskeho za kávou sa stále otáčajú.

Z Partizánskej Ľupče do Bratislavy samozrejme vedú aj rýchlejšie a efektívnejšie cesty ako cez Zemianske Kostoľany. Len či sú aj také vďačné, však áno?

foto: Oli

3-hodinový boulderingíček sa pýta na najbližšie kamene. V dnešnom sparne, dusne a teple, by bolo veľmi neracionálne oponovať mu.

foto: Oli

Sektor pána Krokodíla mám rád. Nie je ďaleko a zalezie si tu každý. Opäť sú v prevahe skôr ľahšie problémy po dobrých chytoch, ale nájde sa aj niekoľko projektíkov.

foto: Aďka

Našu krátku návštevu využívam na vymetanie pavučín z chytov jasných línii. Začíname v koridore za chrbtom Krokodíla, kde vylezieme pekný traverz Pre pána Jána trest 6A s dvoma možnými nástupmi zo sedu. Pekné lezenie s miernym stúpaním do kopca. Problémik to ideálny na rozohriatie. V sparne a dusne by ste sa jeho kúzla veru nedoplatili.

foto: Oli

Prihodím ešte jeden priamy smer pri spodnej hrane Festdirekt 6A+. Po ďalších lajtíkoch v stienke oproti utekajú dievčatá kvákať k Žabím predstavám 6B+. Žeby mohli byť aj 6C, som už počul nejedenkrát, a v dnešnej klíme som si na to pri preberaní líšt aj nejedenkrát spomenul.

foto: Oli

Novou zaujímavou variantou je predĺženie traverzu po horizontálnej špáre až do hrany – Mŕtve žaby nesnívajú 6C. Obtiažnosť mierne zvyšuje blízkosť brezy, kde si treba ustrážiť zadnicu, aby ste si aj naďalej mohli užívať stolicu.

foto: Oli

Húfy komárov intenzívne brnkajú na nervy. Nechám ešte žabky pokvákať si o predstavách a utekám pozakreslovať pozície ostatných balvanov v sektore.

foto: Aďka

V nehybnom vzduchu a usadenom tichu prehlbujú sa zvuky pleskotov o končatiny. Bzukot otravný cez ciciaky pod kožu dostáva sa. Komárí odzemok vytláča bouldering z nášho programu. Už sme zase na cestách, premýšľajúc, kde bude ďalšia zastávka.

Oli

Komentáre

 1. Jste hrdinové. Mě to horko zmáhá.Po ránu si zaběhnu 10 km a občas využiju stínu bouldrovky. Ale už se ochladilo, tak zase bude dobře ve stínu Luče. Mějte se tam všichni fajne. Petr. (hezké fotky.)
  Petr Schwarz
 2. Servus Peťo, tak tých 10 km hneď z rána je pre mňa čin hrdinskejší. Skaly je ale stále málo, teraz nám to príliš nevychádza. Možno sa vidíme cez víkend..
  Oli
 3. Existuje nejaky sprievodca bouldrov na koncitej?
  Tomas
 4. Zatiaľ nie ale tento rok by už mohol byť vonku.
  Oli
 5. Breza je už minulosťou ;-) dneska sme sa o ňu "opreli" a akosi +ahko aj sama povolila :D takže zadnicu už si strážiť netreba ... treba ísť do toho naplno :D
  Peter Gašiak
 6. Bola tam taká estetická.. Tak aspoň sa to bude liezť o poznanie slobodnejšie.
  Oli
 7. Chcem sa este spytat taku vec na tich bouldrov su aj nejake nazvy a obtiaznost, alebo nic take tam neexistuje? Ako je to potom s obtiaznostou ked tam nieco vyleziem tak ako mam vediet co to je bez sprievodcu, vedeli by ste poradit?
  Tomas
 8. Pri niektorých bouldroch sú archaické šípky, žiaľ, často nezodpovedajú logickému nástupu bouldra, preto by som sa nimi príliš neriadil. Aspoň orientačne môžu pomôcť. Sprievodca je stále vo výrobe, treba počkať, veď sme len ľudia. Zatiaľ sa dá čo to vyzistiť z fotiek a článkov. Sleduj web, postupne sa tu objavujú stále nové infošky.
  Oli

Pridaj komentár