Aj tak výBORne

Oli
Ach, Borečku, kedy nás ty už prestaneš s tým počasím naťahovať? Veď vieš, že nás ani zlými predpoveďami od príchodu neodhovoríš. Musíš si zvyknúť, že keď nezačnú rožky vystrkovať iné okolnosti, tak proste prídeme.

Priznávam, že po tom, čo nám v piatok v noci začali na predné okno padať prvé flusance, suverenita zrejmá z anotácie vyprchala bleskovou rýchlosťou. Našťastie sa nerozpútalo žiadne búrkové besnenie a ráno sme už mohli veselo rozdávať zoznamovacie plieskance všetkým suchým pieskovcom, ktoré sa tvárili akoby nás ešte nepoznali.

Jednou z najvýznamnejších udalostí tohto výBORného výjazdíku bola prevaha nežného pohlavia v pomere 4:3. Veľmi neobvyklý jav, obzvlášť na bouldrovo orientovanom výlete. Rastúci záujem o bouldering sa mi ako príčina veľmi páči, isto ale každý pochopí, že skutočný dôvod sa ukrýva v atraktivite prítomnej mužskej menšiny.

Dievčatá vytvorili údernú štvoricu a premiestňovali sa medzi bouldrami ako kŕdeľ holubov od omrvinky k omrvinke. Rovnako hladné a rovnako stále nenasýtené. Rád som sa občas pristavil a pozoroval ako spolu analyzujú, lamentujú a hľadajú najschodnejšie riešenia. Vhupli do sveta, kde pojem „ženský problém“ naberá pre muža-bouldristu oveľa krajšie rozmery.

Pred obedom sa všade prítomné šedé mračná pobratrili a vytvorili súvislú nebeskú pokrývku, ktorá vôbec nevyzerala pozitívne. Predpoveď odhadovala dážď od piatej. Vystreli sme ruky nad hlavu, aby sme ťažké mraky podopreli. V snahe o oddialenie zrážok držíme až do večera, nech to na nás skôr nepopadá.

100 % pravdepodobnosť nedeľného dažďa nás oddychovať príliš nenecháva. Rozptyľujeme sa v sektore Hollywood. Dievčenská skupinka má jednu veľkú výhodu a to, že môže liezť nepretržite. Doba medzi prestriedaním všetkých holúbkov je na ich oddych postačujúca. Maroš s Peťom to už majú ťažšie. Napriek tomu do Sokobana (7A) rúbu jeden pokus za druhým. Maroš nakoniec prelieza a vyvracia tým rozšírený mýtus, že aj panáčik z Lega má s nožičkami viac možností pohybu. Peťovi sa darí tiež a prelieza previsnutý boulder po dobrých chytoch Luciferuv bič (7A). Lucifer ho vybičoval k ďalším bouldrom, lenže asi mu udrel aj po prstoch a tak po Javorovom sirupe (6C+) už len zľahka dolieza. Maroš sa s chuťou púšťa do Klubu Sráčov, čo je také minimalistické 7Ačko po dvoch lištách. Zakrátko tu máme ďalšieho sráča.

Času málo, chuti veľa. Čo s tým? Prvotné pokusy v ťažkej darde ma osvietia a opäť volím cestu povoľnejších bouldrov, aby neostali chute moje nevyslyšané a telo sa „vyliezlo“, kým svetlo a ruky naše vystreté nad hlavami bdejú. Otváram si partičku s Atlantidou (7A) a klamal by som, ak by som popieral, že dala zabrať mojim programovacím operátorom v mozgu. Našťastie to neflákali a svoje si poctivo odmakali. Honitba (7A) na lúke prebehla o poznanie hladšie, asi už človek pozná tie správne hmaty. Po skvostnom Neone (7A) na kameni Hraničný priechod sa presúvam k lahôdke Equilibrium (7B/B+). Program jasný, tu niet čo domrviť. Prsty nutno na lištách pozitívnych dobre poprelamovať, po celom dni však vôľa silná k prelezu stačiť nebude. Až dávka sebazaprenia tým požadovaným korením bola, aby táto porcia chutila ako mala.

S príchodom tmy sme už spustili vystreté ruky dolu, a veru, všetka nazbieraná vlaha celý kraj hneď oblievať začala. V noci, ráno a aj cez deň… Pršalo. V kempe, po ceste a aj doma… Pršalo.

Tak čo? Jeden, dva alebo aj tri dni boulderingu? Nie nie nie, proste výBORne..

Oli.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *