Moucha domácí 6C+, Bor (foto: Oli)

Archív značky: Náchod

Neúspěšný pokus somálského vědce 7B+, Bor (foto: Maroš)

O niečo viac pív ako bouldrov

Oli1
Konečne sa nám podarilo vyraziť v piatok o niečo skôr. Čo z toho, keď sa cestári z celých Čiech rozhodli tráviť prázdniny medzi Svitavami a Náchodom. Tempo, s ktorým by sme skončili predposlední dokonca aj na stíhacích pretekoch suchozemských korytnačiek, podčiarkuje moje nadšenie z podrobného poznávania českého vidieku. Keď mi konečne piaty zaradený stupeň vyčaruje úsmev na tvári a vidina studeného plzenského bahienka na Ostaši sa stane reálnejšou, ozve sa mechúr niektorého z párty posádky a môj svet sa razom rúti do temných hlbín plaziacich sa áut a ukradnutých snov.
Moucha domácí 6C+, Bor (foto: Oli)

Víkend pravý orechový

Stano6
Nie je to až tak dávno, keď som jednu slnečnú nedeľu vymenil lano za matrac a vybral sa na bouldrové skusy na Končitú. Čaro tejto príjemnej zábavy ma natoľko pohltilo, až sa to stalo hlavným bodom môjho smiešneho bytia, a lano mi doma zapadalo prachom. Tak ako sa to opakuje už zopár víkendov, naskytla sa ponuka Boru v neodmietnuteľnej spoločnosti Oliho, Aďky a budúcej bouldristky Zuzky.
Ádr fitnes 7B+, Bor

Horúci víkend na Bore

Oli2
Ani horúce teploty v predpovediach neodradili nás od plánovaného víkendu na Bore. Je to už dávno, keď objavili sme pridanú hodnotu týchto návštev. Naakumulovala sa existenciou lokálneho krásna. Cenné skúsenosti postupne pretavili sa do myšlienok na les, z ktorého sa ťažko odchádza dokonca aj vtedy, keď sa svet tvári, že by už mal byť jeho koniec.
Moucha domácí 6C+, Bor (foto: Oli)

Bor, Ostaš a zase domov

Oli0
Sčítanému jedincovi neujdú to tie podobnosti posledné. Zase Bor, opäť Ostaš, ba dokonca i domov sa šlo, čo by iného záveru nemohlo byť. Zasvätení poznajú parádu všetkú, dôvody, prečo sa radujeme z reprízy a vraciame na miesta rovnaké. Bor, Ostaš. Ostaš, Bor. Dali sme ich teraz aspoň v opačnom poradí, nech môže čitateľ nadobudnúť korektného pocitu, že nejde o rovnaký článok.
Květ moře 7B+, Bor (foto: Aďka)

Ostaš, Bor a domov

Oli0
Zadarilo sa nám konečne utrieť od prachu aj severočeské pieskovce, ktoré na vitrínkach našich už od augusta minulého roku prachom zapadali. A hneď aj v obľúbenej dvojdňovej kombinácii - Ostaš, Bor. Aj keď sme sa tento víkend primárne chystali na Bor, celonočný dážď v sobotu ráno spôsobil, že sme volili istoty a vyrazili na ostašské balvany okolo paseky.