Ja, my a bouldering

Oli
Liezť, bouldrovať a byť v lese pod skalami, pretože nás to baví. Nenaháňať sa, ale rytmicky predýchavať voľné spoločné chvíle, ktoré nám boli dopriate. Toto všetko môcť, tešiť sa z toho a popritom hľadieť na nášho malého synka, je vlastne úžasné šťastie.

Životná misia pred takmer šiestimi mesiacmi zaklopala aj u nás. Nebudem klamať, zmenilo sa veľa, vlastne takmer všetko. Čas sa výrazne scvrkol a lezecká túžba sa ešte zvýraznila. Človek musí byť stále v strehu. Poľuje na diery v čase, no zároveň sa tu snaží byť v plnom nasadení pre svoju rodinu. Stravu pre vlastné ego už pozorne prerozdeľuje medzi drobca a jeho starostlivú maminu.

DSC_0717

DSC_0644

DSC_0678

DSC_0673

Bouldering sa z nášho života nevytratil. Ako by aj. Najväčšie rozdiely badám v intenzite radosti z každej drobnosti, z každej príležitosti obuť si lezečky a podhodiť aspoň malý pamlsok svojej maličkosti. Lezenie nie je prioritou, je radosťou, keď sa podarí.

DSC_0669

DSC_0681

DSC_0680

DSC_0706

DSC_0691

Budeme sa tešiť, ak sa nám podarí užívať si v trojici stále viac spoločných chvíľ pri tom, čo nás napĺňalo aj pred nadobudnutím nového titulu „Rodina“. Lebo sedieť spolu na matraci a vidieť nášho aktívneho šibala šťastného je naozaj pekný pocit.

DSC_0770

DSC_0652

DSC_0720

DSC_0722

Na Ostaši sme neboli nejaký ten rok. Na naše pomery vlastne dosť dlho. Bolo krásne pripomenúť si čaro onej stolovej hory. Síce sme nemohli ostať do západu slnka, kedy je na Ostaši najkrajšie, ale pre nás tam teraz bolo nádherne hocikedy.

DSC_0730

DSC_0686

Náš prvý niekoľkodňový výjazd za bouldrami v trojici máme za sebou. Uplynul rovnako rýchlo, ako keď sme po ostašských bouldroch behali vo dvojici cez víkendy. Prsty som si síce nezodral ako vtedy, ale dopriali sme si niekoľko rýchlych lekcií efektívneho boulderingu s prihliadnutím na ušetrenie energie pre rodičovské povinnosti.

DSC_0660

DSC_0731

Zrazu vieme stihnúť viac. Zahrať sa s Lejčom, uspať ho, aj byť stále pri ňom. Medzitým si ten druhý zalezie, dobije batérie a má chvíľu pre vstrebanie úžasnej príležitosti v nádhernom prostredí.

DSC_0744

DSC_0753

Byť otcom je mimoriadne výchovné. Skutočný život totiž začína po narodení dieťaťa. Zatiaľ čo sa vo vás formuje jeho vzor, vy sa konečne poriadne spoznávate. Už viete oprášiť svoje ramená od zbytočností a naučiť sa pedantnejšie mieriť na svoje ciele. Všetko ma oveľa väčšie čaro, nevynímajúc odlesk prítomnosti.

DSC_0694

Pri širšom spektre povinností naberá riešenie každého bouldrového problému minimálne o stupeň na obťažnosti. Tatko bouldrista nemusí byť diagnóza, ale príležitosť, ako byť skutočne hrdý aj sám na seba.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *