Block Dock Bratislava

Je BLOCK DOCK v Bratislave novou nádejou?

Oli

V časoch nárastu lezenia chtivých ľudí je komercializácia indoorových stien prirodzenou reakciou. Ten, kto má na to v rámci svojej lezeckej steny priestor, snaží sa ho v maximálnej miere ponúknuť mase, pretože ako súkromník – podnikateľ uvažuje ziskovo. Do popredia sa tak dnes dostali dobré podmienky pre väčšinu, ktoré ruka v ruke do úzadia zatlačili možnosti pre menšinu.

Kto je vlastne tá lezecká menšina? Sú to ľudia, ktorí sú s lezením zžitý niekoľko rokov, uvažujú predovšetkým skalne. Pre nich sú komerčné steny a ich smerovanie neuspokojivé. Veď skúste na skalu natrénovať na aktuálne populárnom štruktúrovom trende, kde sa lišty už pomaly montujú len ako stupy. Takýto bouldering síce môže byť zábavný, ale z dlhodobého hľadiska deštruktívny pre udržanie formy.

Block Dock Bratislava

Možno si teraz poviete, však sa netrep na stenu a lez si len po skalách. Vedzte, že ja veľmi rád, ale ako pracujúci človek s rodinkou si to nemôžem dovoliť. Bouldrovka je mojou barlou, má mi pomôcť presne v tie dni, keď nemôžem von alebo keď som jednoducho slabo pripravený na prelez svojho projektu.

Block Dock Bratislava
Block Dock Bratislava

Z tohto dôvodu sa teším na otvorenie novej bouldrovej steny BLOCK DOCK v bratislavskej Rači. Po minulotýždňovej návšteve snímam svoj bouldrový kulich. Po 4 hodinách som odchádzal skutočne nadšený, že konečne vznikol koncept, ktorý je zameraný na lezca/bouldristu a plne sleduje zámer k podpore jeho progresu.

Block Dock Bratislava

Bouldrovka ponúka veľmi štedrý priestor lezeckej plochy. Profily komerčnej steny sú rozložené na prízemnom podlaží a lemujú priestor po obvode. Navzájom si neprekážajú a dopadové plochy tým pádom nekolidujú a sú bezpečné. Uprostred priestoru je prístupová cestička s pohodovým posedením. Medzi pokusmi tak nemusíte sedieť na matraci a (ne)čakať až na vás niekto spadne, alebo kým naňho spadnete vy.

Block Dock Bratislava

Do steny je zasadený aj kameň s výlezom, ktorý je obdarovaný výrazne previsnutým profilom. Tým, že je umiestnený do obvodového lemu, zbytočne nezaberá priestor niekde uprostred a nevytvára zúženú dopadovú zónu medzi protiľahlými profilmi.

Block Dock Bratislava
Block Dock Bratislava

Ako rodič s energickým malým roztopašníkom veľmi vítam aj prítomnosť detského kútika. Momentálne okrem odčleneného lezeckého kútika neponúka pre deti viac aktivít, ale verím, že sa to postupom času zmení.

Block Dock Bratislava

Bouldre boli v komerčnej zóne rozmanité, od koordinačných výstrelkov po poctivé lištovačky (ktorých by mohlo byť ešte viac). Väčšinu chytov som nikdy nikde nevidel, ruka bola prekvapená, a to nejedna.  

Block Dock Bratislava

Dopadová plocha je potiahnutá útulnou kobercovou vrstvou, ktorá pod sebou ukrýva podložie schopné komfortného stlmenia pádu aj z väčšej výšky.

Block Dock Bratislava

Najväčším pozitívom je z môjho pohľadu odčlenená tréningová zóna na vyvýšenom podlaží. Ak vás omrzí kvantum označených bouldrov, stačí vybehnúť pár schodov a nachádzate sa v inom svete. Okamžite vás privíta mohutná 7 metrov dlhá 45ka, kde sa môžete vyblázniť do skonania a nemusíte sa pri tom tlačiť a navzájom sa obmedzovať s množstvom iných lezcov. A keby vám stále nebolo málo, drevom sa to tam v kampusoch len tak hemží.

Block Dock Bratislava

Za obrovský benefit považujem Moon board, ktorému som počas svojej prvej návštevy venoval polovicu času. Stačí stiahnuť apku a o tréningovú zábavu máte vystarané. K tomu viacero cvičiacich roztopaší a BLOCK DOCK vás domov odprevadí slušne pokazeného.

Block Dock Bratislava
Block Dock Bratislava
Block Dock Bratislava

Niekedy začiatkom decembra plánujú chalani oficiálne otvoriť a nám už neostáva nič iné, iba zahodiť výhovorky a začať poriadne drtiť. Lebo konečne bude kde aj v Bratislave.

Block Dock Bratislava

Block Dock, ďakujem, že myslíte na všetkých!

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *