Kefovačka pod Plaveckým hradom

Ondro
Niektorí ľudia sa na skaly pod Plaveckým hradom sťažujú, že sú temné. Málokto to tam má rád. Ja to tam milujem ako kdekoľvek inde. A teraz v zime to tam ani nieje také temné ako v lete pod záclonami zelene.

Vápenec je tu pekne vymytý od vody a často tvorí monolitické útvary s peknými chytmi. Bouldre prekvapia výživným lezením náročným na techniku a presnosť. Vyliezli sme zopár nových smerov, niektoré boli ukryté pod riadnymi nánosmi machu a teda bola nutná aj obľúbená kefovačka. Kopa línií ešte čaká na prelez a dočistenie, a tak sa všetci v tomto čase vianočnom môžeme tešiť na nádielku darčekových bouldrov. Tu sú niektoré z tých, čo sme už vyliezli:

Veľmi peknú deadpointovú záležitosť Kameň 6C (začína v tom spoďáku kde Luky špičkuje) nájdete až úplne dole asi 100 metrov nad lesnou cestou . V pravej stienke je ešte fajné 5C zo sedu.

Toto je vecička, z ktorej mám fakt radosť. Komplexný 10 krokový boulder zo sedu v perfektnej skale, nám pod závojom machu dlho skrýval svoje tajomstvá, až k nám po dlhom kefovacopokusovacom úsilí prehovoril a prezradil svoje meno. Luigi z ničoho nič skríkol: „Das ist ein… Unterwasserman!“ Taktiež túto podvodnú bytosť môžeme v reči kozmických parazitických myslí opísať symbolom 7A.

Vľavo je na fotke vidieť ešte starší skvost Permoník 6B.

Podvodný muž, pohľad zvrchu.

Keď chytíte toto madlo, máte vyhráno.

Záverom ako vždy obligátny sľub. Časom, keď sa toho viac vylezie, bude snáď aj sprievodca.

Zatím Čus.

Ondro

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *