Končitá

Koncom roka na Končitej nekončíme

Oli
Medzi obľuby svoje radím i anomálie zím. Všetko, čo nie je v tomto období štandard mám rád, pretože sa dá bouldrovať, ba dokonca zažiť pod balvanmi i určitú dávku komfortu bez omrzlín a stuhnutých kolíkov. Mám rád zimy, keď lyžiari stoja fronty na vleky svojich nádejí, aby ich vyviezli niekam preč z tohto zlého sna. Tak pardón snehomili, my sme si opäť fajne zabouldrili.

Predposledný tohoročný deň pripomínal jeden z tých pekných nedočkavých, ktoré dávajú zbohom zime a decentným krokom naznačujú jarný smer. Dnes bolo pekne asi všade. Pod krivolakými andezitovými vežami Končitej obzvlášť.

foto: Oli

Hneď prvá zahrievacia vychádzka do útrob tancujúcich vráskavcov pod ohniskom naznačuje dnešný scenár. Nachádzame ďalšie pekné smery, mierne previsnuté stienky po zlomprstových lištách či hravú platničku s neďalekým skvostíkom po hranatých chytoch.

foto: Oli

V tejto časti sme nikdy moc neliezli, s vervou popúšťame uzdu fantázii pri prvých hĺbavých očných kontaktoch s potenciálnymi líniami.

foto: Oli

V priesmyku dvoch svetov, len neďaleko vo svahu nad nami, krásne miesto kvočí. Prepletáme sa pomedzi nohy kamenných obrov preskakujúc slnečné prahy. Rovno pod nástupy čerstvých bouldríkov plných lahodných krokov.

foto: Bugi

Okrem niekoľkých vibramkových rozliezakov otvárame aj pekné nové bouldríky – všetko v šestkovom stupni . A slnko stále mieri na svoje terče, mieša balzam na dušu.

foto: Oli

Nad Kafeteriou sa nachádza križovatka koridorov, úzke otvorené chodby a v nich krásne stienky. Na jednej z nich sa s nádejou na ťažší kúsok púšťame do čistenia. Pekné malé lišty sa však dajú stáledobre držať, sedmička z toho nebude. Pozitívne sklamanie 6B+ je beztak krásnym bouldrom.

foto: Oli

Potenciál koridoru do budúcna ešte sľubuje dlhý nízky traverz po lištách a niekoľko ďalších stienkových bouldrov v stredných obtiažnostiach. Veľmi ma potešil objav krásneho nového bouldra pod zelenou čapicou, ktorý už na pohľad disponuje ťažkými krokmi. Očistiť sme ho už nestihli, som nesmierne zvedavý, čo z neho vyťažíme, až ho dáme do pucu.

foto: Oli

Odtiaľ už naša vôľa k mohutnému provu smeruje. Potešiť treba i domácich veteránov, pohúpeme sa trochu v silových krokoch a nasadzujeme si čelovky, aby sme rozšírili produktívny charakter dnešnej výpravy.

foto: Oli

foto: Oli

A to si z vás naozaj nestrieľam, keď poviem, že sme našli opäť zaujímavé kúsky, čo by isto nechceli pred kefou utekať. Koniec roka 2013 nie je záverom kapitoly Končitá. Ešte stále sú tunajšie rodidlá bouldrov aktívne.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *