Nové klenoty na Končitej

Spod húštin, už skoro letných, siahli k svetu ďalšie fešné bouldríky na Končitej. V rámci tvorby sprievodcu ma zákutiami Gepňárky previedol najväčší, a asi aj jediný guru, ktorý sa sem za odhalovaním andezitových tajomstiev relatívne často vracia.

Mojim prvým želaním bolo sfinalizovanie sektoru na Strapatej. Prvú verziu sprievodcu, ktorá uzrela svet po našom nedávnom pracovnom víkende, Maroš odklepol. Poukázal však ešte na existenciu jedného zaujímavého kameňa. Naše kroky tak viedli najprv za ním.

foto: Oli

Mierna izolácia balvana schovaného v kamennej suti spôsobila, že sme sa k nemu naposledy nedostali. Tentokrát sme išli na istotu. Materiál je tu o poznanie jemnejší ako v hlavnom sektore, lezie sa po pozitívnych chytoch. Odštartovali sme starším Marošovým bouldrom Joystick 7B, kde sa najprv musíte joystickovým spôsobom vyhrať so susedným stromom, aby vám nezavadzal v následnom preleze. Výhodu tu budú mať ľudia menšieho vzrastu, línia je to však parádna.

foto: Oli

Doklepli sme aj bývalý projekt z pravej strany kamenňa, dnes už Rácio 7B/+. Tu treba dbať na čistotu prelezu a nevyštrngať okolie lietajúcimi končatinami. Ako napovedá aj názov, kľúč k problému nie je hrubá sila. To by bola škoda.

Presúvame sa naspäť k centrálu do sektoru nad cestou. Nebolo ťažké prehovoriť Maroša, aby sme si vyliezli ojedinelý stropový problémik, ktorý som do dnešného dňa len obchádzal. 90-tkový strop po dobrých chytoch oprášime relatívne rýchlo. Levitácia 7A je skvostíček aký v rozsiahlom okolí isto nenájdete.

foto: Oli

Konverzáciou o bouldroch nad ohniskom sa presúvame do sektoru pod ohniskom. Tu mi Maroš ukazuje nenápadnú previslú hranku. Poviete si, však to za pár babek a z onoho nevianiatka výdatný bouldrík vznikol. Krátka a intenzívna Nevinnosť 7B.

foto: Oli

Skúšame ešte neďaleký projekt ale chyty sú príliš negatívne vzhľadom k teplote. Nakoniec vyrážame k izolovanému Drevorubačovi 7B. Tak ako je tu materiál premenlivý, ukazuje sa na tomto liepaku prudko kúsavý a vyžaduje slušnú dávku sebazaprenia.

foto: Oli

Bouldre pri Končitej sa nám pomaly darí zaznamenávať. Priebežne budem zverejňovať nové upútavky, aby som vás na sprievodcu navnadil a vyburcoval vašu žravú nedočkavosť. Som to ja ale beťár.

Oli

Komentáre

 1. Nazdar ... existuje uz teda nejaky predbezny sprievodca na Koncitu? Rad by som tam zasiel v najblizsom case
  Peter Gasiak
 2. Cau, potrebujem este dofotit nejake veci a zakreslit pozicie niektorych kamenov. Nutno jest este chvilu vyckat.
  Oli
 3. Jasne ... super ze pracujes na tom ... diky. Podla foto tuna to vyzera vyzera na super lezenie.
  Peter Gašiak
 4. Viem, že som otrava :D ... ale chystám sa tam práve zajtra :) nemáš prosím ťa aspoň nejakú približnú mapku kameňov nech tam neblúdime zbytočne :) bol by som veľmi vďačný :)
  Peter Gašiak
 5. Sorry Peto, generalnu mapku spravim az nakoniec, mam len ceruzkove nakresy, ktore su zatial neuverejnitelne. A ako to tam vyzera? Bolo este vela snehu?
  Oli
 6. Ja som sa len chcel informovať či sa náhodou niečo nezmenilo. Snehu bolo tak 10 - 15 cm meistami ... v previsoch sa dalo už v pohode liezť, sem tam mokrý fliačik, len výlezy boli brutál mokré ... tri razy som sa strepal z mokrého výlezového madla v tom La Prow :D :D
  Peter Gašiak
 7. Vdaka za info, tak snad to uz skoro zlezie a preschne. Projekty tisko cakaju ucupene v sere potencialnych prelezov.
  Oli
 8. Potom sa môžeme dohodnúť na nejaký víkend tam zaliezť. Ak by sa dalo nejak pomôcť tak kľudne pomôžem aj s čistením alebo sprievodcom :) je to pekná oblasť
  Peter Gašiak
 9. Dakujem Peto, mozme sa tam scengnut a co to poliezt/pocistit.
  Oli
 10. Ak budes mat cas a chut tak budeme tam od soboty rano (20.4.)az do nedele ...
  Peter Gasiak
 11. Dik za info, asi budeme ale tento vikend na Padani. Dobre polezte.
  Oli
 12. nazdar oli, cez vikend sa chystam na koncitu... aspon nejake info by sa mi zislo... ak mas aspon nieco rozpracovane, tak posielaj na: uherek . michal @ gmail . com
  ex-man

Pridaj komentár