racio

Nové klenoty na Končitej

Oli
Spod húštin, už skoro letných, siahli k svetu ďalšie fešné bouldríky na Končitej. V rámci tvorby sprievodcu ma zákutiami Gepňárky previedol najväčší, a asi aj jediný guru, ktorý sa sem za odhalovaním andezitových tajomstiev relatívne často vracia.

Mojim prvým želaním bolo sfinalizovanie sektoru na Strapatej. Prvú verziu sprievodcu, ktorá uzrela svet po našom nedávnom pracovnom víkende, Maroš odklepol. Poukázal však ešte na existenciu jedného zaujímavého kameňa. Naše kroky tak viedli najprv za ním.

foto: Oli

Mierna izolácia balvana schovaného v kamennej suti spôsobila, že sme sa k nemu naposledy nedostali. Tentokrát sme išli na istotu. Materiál je tu o poznanie jemnejší ako v hlavnom sektore, lezie sa po pozitívnych chytoch. Odštartovali sme starším Marošovým bouldrom Joystick 7B, kde sa najprv musíte joystickovým spôsobom vyhrať so susedným stromom, aby vám nezavadzal v následnom preleze. Výhodu tu budú mať ľudia menšieho vzrastu, línia je to však parádna.

foto: Oli

Doklepli sme aj bývalý projekt z pravej strany kamenňa, dnes už Rácio 7B/+. Tu treba dbať na čistotu prelezu a nevyštrngať okolie lietajúcimi končatinami. Ako napovedá aj názov, kľúč k problému nie je hrubá sila. To by bola škoda.

Presúvame sa naspäť k centrálu do sektoru nad cestou. Nebolo ťažké prehovoriť Maroša, aby sme si vyliezli ojedinelý stropový problémik, ktorý som do dnešného dňa len obchádzal. 90-tkový strop po dobrých chytoch oprášime relatívne rýchlo. Levitácia 7A je skvostíček aký v rozsiahlom okolí isto nenájdete.

foto: Oli

Konverzáciou o bouldroch nad ohniskom sa presúvame do sektoru pod ohniskom. Tu mi Maroš ukazuje nenápadnú previslú hranku. Poviete si, však to za pár babek a z onoho nevianiatka výdatný bouldrík vznikol. Krátka a intenzívna Nevinnosť 7B.

foto: Oli

Skúšame ešte neďaleký projekt ale chyty sú príliš negatívne vzhľadom k teplote. Nakoniec vyrážame k izolovanému Drevorubačovi 7B. Tak ako je tu materiál premenlivý, ukazuje sa na tomto liepaku prudko kúsavý a vyžaduje slušnú dávku sebazaprenia.

foto: Oli

Bouldre pri Končitej sa nám pomaly darí zaznamenávať. Priebežne budem zverejňovať nové upútavky, aby som vás na sprievodcu navnadil a vyburcoval vašu žravú nedočkavosť. Som to ja ale beťár.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *