Pekná sobota na Kolárke

Prísľub nestabilného počasia a Chtelnice zamorenej kliešťami ma nasmeroval na Kolárku. Na fotkách to vyzeralo veľmi sľubne, zoznam bouldrov vyzerá tiež lákavo.

Po odbočení v Limbachu začína okolie vyzerať akosi povedomo. Už som skoro zabudol, že takto rok dozadu som tu bol na biku v rámci rehabilitácie operovaného kolena. Dnes, chvalabohu, žiaden bike, v kufri sa tešia na výlet matrace, ktoré celý máj kvasili v komore, keďže som si doliečoval zranenie chrbta.

Nočný dážď sa postaral o solídne blato na ceste a iba s malou dušičkou nachádzam bouder. Previs je až prekvapivo v pohode, výlez síce mokrý, ale tam sa už chlieb neláme. Postupne sa rozliezam v Chochmese, Rebríčku a Vtedy na východe. Kvalita skaly je prekvapujúca. Ozaj prijemné lezenie po dobrých lištách. Podmienky celkom ok = síce vlhko po daždi, ale na jún pomerne chladno.

Po rozcvičke listujem daľšiu stranu sprievodcu a púšťam sa do Dlhoprstých, Strč prst skrz krk a Bálu divožienok. Charakter bouldrov mi sedí, ťahy po dobrých lištách a na pár pokusov preliezam. Prekvapený hladkým priebehom rána sa púšťam aj do Intimity – dnes to sedí: som sám, užívam si ticho lesa. Spoločnosť mi robia iba čvirikajúce vtáčky a komáre.

Po hodinke pokusovania s dlhšími oddychomi (15 krokov v bouldri, však to je skoro cesta) sa darí preliezť a moja spokojnosť s priebehom zamračenej soboty narastá. Skúšam ešte projekt, ale na ten už nie je síl a budem sa musieť vrátiť. A to rád. Kolárka je ozaj priíjemne miesto s veľmi kvalitným lezením.

Chvalabohu existujú na svete pionieri ako Oli. Usilovne objavujú, čistia, dokumentujú a spríjemňujú život nám, bouldrovým lenivcom a konzumentom. Musím si vstúpiť do svedomia a na najbližšiu návštevu Končitej, alebo inej oblasti, pribaliť aj oceľovku. Možno by som raz niekomu pripravil takú peknú sobotu ako mne dnes Oli.

Cyril

Komentáre

  1. Veľmi príjemné čítanie, vďaka Cyril!
    Aďo

Pridaj komentár