Petrohradské padání 2013

Články o Petrohradskom padání isto vaše kurzory neobídu. Budete skrolovať faktami 11. ročníka akcie zvučnej, menami, čo 8mičky opäť zdrtili a inými, čo im pôdu preto nakyprili. Dozviete sa čísla trojciferné o ľuďoch prišlých, lezúcich, povzbudzujúcich a tancujúcich. O počasí vrtošivom a kameni mokrom. Rozhovorí sa však niekto o veľkosti tajomstva za roletami sociálnymi? Že čím nás to tie lesy vlastne vyprovokovali, keď sme na nich armádu zoslali?

Sajem vnemy pohybom prsta po reliéfe kameňa. Kostrbatý ako tatranská silueta v malom, neľúbivý. Ale keď sa odzúmujem, linka výrazná, jasná, svojská a príťažlivá, už balí moje ego na cestu spoločnú…

foto: Oli

V krajine nárekov boľavých existujú bouldre, pri ktorých vám ani piranie kúsance v konečnom dôsledku tak nevadia. Poznáte ten veľký rozdiel medzi uhryznutím vašej milej a besným dingom? Aj keď sú rovnako výdatné, iba pri dingovi vám to mäso bude chýbať.

foto: Oli

11. ročník Padání bol kúsavý. Hodil nás žulovým beštiam hladným, ktoré nás žiadostivo ohlodali. A aj keby vám chladný vánok odhalené póry podkožné bolestivo ofukoval, presne teraz to nevadí. Presne teraz ste šťastní, zodraní a krvaví, tak ako sa patrí na potulkách lesami Žihelska.

foto: Oli

foto: Oli

Kraj monokultúrnych porastov sa pri svojom formovaní rozhodol za exhibicionistu profilovať a krivky svoje žulové kde sa dalo poobnažoval. To sa musel ten Rešík s lopatou a kefou drátenou potešiť.. Tu bude ďalšie Padání! Už len trocha tie hlavy rapavé počesať, aby na párty aprílovej hanbu nerobili.

foto: Oli

foto: Oli

Petrohradské padání je akcia veľkých rozmerov vyžadujúca si relevantný priestor. Nešťastím tejto krajiny je, že to zvláda. Dokáže ponúknuť dostatok kameňov pre dve až tri – stovky ľudí. Každým nášľapom si ale uvedomujete, že ste vstúpili do jej zázemia bez zaklopania a ešte od nej aj niečo chcete. Chcete, aby k vám bola milosrdná, darovala vám úspechy a stotožnila sa s vašimi cieľmi. Tešíte sa z jej darov, z množstva kameňov, čo tento víkend patria vám.

foto: Aďka

foto: Oli

Choďte na hudobný festival, keď túžite vstrebať tóny do dĺžky zakončenia posledného nervu. Užiť si vašu obľúbenú kapelu v intenzívnom kontakte. Nechoďte na bouldrový festival, keď túžite prežiť symbiózu so skalou, pretože tú v tom ruchu nepostrehnete.

foto: Oli

Záleží na vašej ambicióznosti. Ak túžite súťažiť, neužijete si skalu v jej štvrtom rozmere. Ak vás ale neženú túžby pretekárske, možno sa vám pošťastí nájsť miesto tiché a v kruhu najbližších priviesť vaše pokusy k vrcholu žulovému.

foto: Oli

Žihelsko sa otvára pekným pohľadom. Už vieme ako je tu krásne, aj keď celý deň prší. Tešíme sa z nášho príchodu, z našej premiérovej návštevy. Vzdávame hold práci, ktorú tu organizátori odviedli. Pretože vďaka nej sme toto miesto spoznali.

foto: Aďka

Po sobote šedivej nedeľa zažlknutá prichádza. Nádherné dopoludnie vyháňa do lesa všetkých prítomných. A mňa mrazí, keď sa túlajúc snažím nájsť kameň, ktorý dýcha a nedusí sa pod dlaňami udolanými pokusmi.

Včera bolo v lese po daždi predsa len dobre. To ticho mu láskou stojac v dave prosto nevrátiš. Stratená intimita, nepočuť šepkanie vetra, ani randevú so skalou.

A keď o druhej poobede všetci lístky so svojim výkonmi utekajú odovzdať, les stíchne a pri skalách ostanú len tí…

foto: Oli

… tí, čo prosto zabudli alebo im žula v Žihelsku viac ako len bouldre zdolané dala, a čas na útek vzala.

Oli

Komentáre

 1. Som sa nikde nedocital o parbe?!
  klinec
 2. Držali sme sa.
  Oli
 3. Kubo na platni? To sa ako mohlo stať ?!
  Naos
 4. to nebola platňa, nenechaj sa zmiasť
  kubo
 5. to je ta fotka na poziadavku zo soboty :D jedina sucha platna siroko daleko :D
  chose
 6. na prvom foto útočí Jitka na Teóriu relativity, sa mi tak marí... aaaa, samozrejme super akcoška a super report! vďaka!
  yo!
 7. Máš recht, opravím. dík
  Oli

Pridaj komentár