Pozvánka zo Španielska

Oli
Na najjužnejšom bode Európy, kde sa stretávajú dve rozličné kultúry a dva odlišné svety, nájdeme neporovnateľný prírodný raj s parkami a krásou prostredia, kde endemická fauna s typickou flórou maľujú zvláštnu a nezabudnuteľnú krajinu.

Stret dvoch veľkých morí robí z tohto miesta dôležitý medzinárodný obchodný bod a v rovnakom čase ihrisko pre všemožné dobrodružné aktivity.

Na našom najjužnejšom juhu sa nachádza Bolonia (Baelo Claudia), románske obchodné mesto, ktoré obývali už prehistorickí ľudia, Feničania, Rimania, Arabi a Iberi.

A presne tu nájdeme vysnívaný raj, so srdcom z pieskovca a s chuťou soli, namaľovaný dvomi prevládajúcimi vetrami (levante, poniente), ktoré tvarujú krajinu, tak symbolickú pre túto oblasť.

Prvá vyčnieva Sierra De La Plata (Strieborné hory), ktorá je tvorená pieskovcovými skalami a vetrom vymytými jaskyňami s množstvom prehistorických malieb. Všemožné druhy vtáctva tadiaľto pravidelne hľadajú cestu do Afriky. A čo je najdôležitejšie, nájdeme tu množstvo možností pre záľubu, ktorá nás spája.

Význam miesta podčiarkujú dva obrovské národné parky Parque Natural Del Estrecho a Parque De Los Alcornocales s viac ako 4.000 bouldrovými problémami všetkých obtiažností. Ich počet každým dňom narastá.

Článkom vám chceme priblížiť krásu tohto čarovného miesta a pozvať vás na návštevu.

Dvaja stále motivovaní,

Jesús Vela a Peter

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *