Pozvánka zo Španielska

Na najjužnejšom bode Európy, kde sa stretávajú dve rozličné kultúry a dva odlišné svety, nájdeme neporovnateľný prírodný raj s parkami a krásou prostredia, kde endemická fauna s typickou flórou maľujú zvláštnu a nezabudnuteľnú krajinu.

Stret dvoch veľkých morí robí z tohto miesta dôležitý medzinárodný obchodný bod a v rovnakom čase ihrisko pre všemožné dobrodružné aktivity.

Na našom najjužnejšom juhu sa nachádza Bolonia (Baelo Claudia), románske obchodné mesto, ktoré obývali už prehistorickí ľudia, Feničania, Rimania, Arabi a Iberi.

A presne tu nájdeme vysnívaný raj, so srdcom z pieskovca a s chuťou soli, namaľovaný dvomi prevládajúcimi vetrami (levante, poniente), ktoré tvarujú krajinu, tak symbolickú pre túto oblasť.

Prvá vyčnieva Sierra De La Plata (Strieborné hory), ktorá je tvorená pieskovcovými skalami a vetrom vymytými jaskyňami s množstvom prehistorických malieb. Všemožné druhy vtáctva tadiaľto pravidelne hľadajú cestu do Afriky. A čo je najdôležitejšie, nájdeme tu množstvo možností pre záľubu, ktorá nás spája.

Význam miesta podčiarkujú dva obrovské národné parky Parque Natural Del Estrecho a Parque De Los Alcornocales s viac ako 4.000 bouldrovými problémami všetkých obtiažností. Ich počet každým dňom narastá.

Článkom vám chceme priblížiť krásu tohto čarovného miesta a pozvať vás na návštevu.

Dvaja stále motivovaní,

Jesús Vela a Peter

Komentáre

  1. Som rád, že si sa ozval Peťo. Parádne fotočky. Dúfam, že nám vyrazíš dych ďalšími článkami. Treba sa nám ohriať trošku, u nás už začala vyčíňať zlobivá ruka zimy.
    Oli
  2. héééj boloňa... krásny to kraj... super matroš a super pláž... jediné čo nás tam nebavilo boli každodenné policajné kontroli koli pašovaniu z maroka... (boli sme tam ale v 2002 tak možno už to je inak)
    smolo
  3. to je jastne ze este nieco napiseme a uz to tu nieje tak drsne ako predtym takze kontroli uz nebyvaju pozdravujem vsetkych bulderistov a este raz dakujem za uverejnenie clanku na tomto super bloku
    peter

Pridaj komentár