Ferleiten bouldering

Šarmantný bouldering na lúke pod alpskými štítmi

Oli
Mám slabosť na bouldrových sprievodcov. Z môjho pohľadu ide o nesmierne vďačný produkt, v ktorom by som vedel listovať donekonečna. Sledujem najnovšiu produkciu a snažím sa mať prehľad o tom, kde všade sa bouldruje, aby som vedel včas reagovať.

Do oka mi za posledné roky padajú predovšetkým rodinné oblasti. Lúka, rovina, pekná scenéria, bouldre všetkých úrovní, dobrý prístup a zázemie. Proste všetko, čo rodinke poľahky predáte, keď prídete s novým nápadom na výjazd.

Ferleiten bouldering
Ferleiten

Počas všednej desaťminútovky na záchode som pri lustrovaní rakúskych sprievodcov natrafil na malú neznámu oblasť Ferleiten. Príliš informácií sa mi o nej vygoogliť nepodarilo, ale podľa niekoľkých fotiek a videí mi bolo hneď jasné, že by sa nám tam mohlo páčiť. Knižku som objednal.

Prišla pomerne tenká brožúrka s dvoma sektormi v krásnom údolí pozdĺž cesty na Grossglockner. Fotky potvrdili správne rozhodnutie kúpiť sprievodcu a vhodný počet bouldrov spolu s ich obťažnostnostným rozptylom (4-8A) to len podčiarkli. 

Ferleiten bouldering
Doppelspur 6A

Po prvom rýchlom prelistovaní mi bolo jasné, že Ferleiten nie je natoľko veľký, aby sme na ňom vystavali celú dovolenku. Ale ako doplnok poslúži perfektne (možno aj na dva dni) a veru, nemýlil som sa.

Počas pobytu vo Felbertali sme nemali ideálne počasie. Aj keď je sektor Tal des Wassers otvorený a rýchlo po daždi schne, chceli sme zmenu. Ostatné sektory potrebujú minimálne jeden deň k dobru, aby sa v nich dalo poriadne liezť, a preto prišiel čas vytasiť tromfy… 

Ferleiten bouldering
Nipplrubbler 6A+

Ferleiten bol vzdialený iba 30 minút cesty. Tmavá a hladká žula už z obrázkov navrávala, že je suchá skôr, ako sa tam reálne človek stihne dopraviť. Zaparkovali sme minútu od skál. Takmer nám zostalo smutno, že sa nemôžme trochu prejsť.

Ferleiten bouldering
Black Pearl 6A

Deti sa rozutekali po širokej lúke a nebyť kravských výkalov, možno by aj čisté zostali. Miestami boli naozaj nevhodne lokalizované a aby som si mohol dať pod nástup sitku, musel som najprv nazbierať dostatok krycích papradí. Ináč naozaj idylka.

Ferleiten bouldering
Der Schmeichler 6A+

Počas slnečného dňa budete radi aj za jeden vysoký košatý strom, pod ktorým si môžete spraviť tábor v tieni. Skala je tmavá a priťahuje slnečné žiarenie, no aspoň si človek môže byť istý, že vyschne naozaj bleskovo. A tie lajná zakrátko už len chrumkajú.

Ferleiten bouldering
Undercover 7B

Oproti cez cestu sa nachádza Wildpark s množstvom zvierat a atrakcií pre deti. Tak sa stalo, že som podvečer zostal sám na skalách a podarilo sa mi užiť si intenzívny dvojhodinový bouldering. Posvietil som si na lokálne klasiky a vybral k tomu niekoľko ľahších sedmičiek či morálových fajnových platničiek v šiestom stupni.

Ferleiten bouldering
Mastitis 7C

Ferleiten bol zážitok. Šarmantné súskalie rozstrúsené pod vysokými alpskými štítmi zaodeté do lúčnej pohody. Aj keď to nie je destinácia na týždňový výjazd, svojimi atribútmi si vás získa a nebude ľahké nechať ju za sebou zmiznúť v späťáku. Ak si raz váš prst na mape povie, že sa zdrží niekde v okolí, rozhodne ho nasmerujte aj na Ferleiten.

Oli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *