Slnko jarné duše lieči

V šedi sa vždy pýtame, čo kriesi dušu zvädnutú. Nad hranami dní kalendárnych premýšľame a tie vzdušné a priestranné chvíle imagináciami vždy oddialime. Je ľahké dusna sa nadýchnuť, ťažké nieto ani naposledy vydýchnuť. Výzvou je však uchopiť, čo šťastnými robí nás, a do špiku posledného silno sa tým presýtiť.

Tváre mrzuté denne vídam, akoby v tých izbách stiesnených s mozgom svojim pobývali úplne bez prievanu, bez hluku, vzruchu, nádeje. Súťažami si méty kladú, vzdialené, inokedy na dosah a predsa nič.

foto: Oli

foto: Oli

Utekáme zo životov našich, aká škoda, že výdychy vždy ako nádychy dlhšie máme. Akoby sme nechceli chtíče správne uchopiť. Pozeráme po druhých – sú rýchlejší. V našich hlavách to vždy tak bude?

foto: Oli

foto: Bugi

foto: Oli

Tváre mrzuté denne vídam, akoby som za to mohol. Vina moja, že v ich izbách stiesnených cirkulácia nefunguje. Že balast načmáraný po stenách natoľko ich ovplyvňuje. Nebojte sa stlačiť špongiu, ona vám ukradnuté rýchlo vráti. Veď všetko je len v hlave, aj to, s kým ste falošní kamaráti.

foto: Oli

foto: Oli

foto: Oli

Polená zo zeme dvihnúť sa tiež dajú. Nielen preskočiť. Denne to vídam, ako zaskočení chceme životom ďalej poskočiť. A práve tie poschodia, kde kľúčové sa deje, prebehneme, aby sme zastali tam, kde sa nám minulosť už len smeje. Pamätajte na bouldre, ktoré ste preskočili..

foto: Bugi

foto: Bugi

Voňavučká prítomnosť tým najkrajším je. Preperte si staré šaty. Nechcem vídať tváre mrzuté, čo pretekajú na tratiach ustrelených, ani potkýnať sa o polená, čo nik nedvihol. Vypíšem vám recept na diagnózu neslávnu, na chorobu, k liečeniu ktorej som vás naviedol.

foto: Oli

foto: Oli

Fotografie ukázali vám, kde si recept vybrať môžete.

foto: Oli

Čo to bolo za žvásty? Žiadne čísla, žiadne prásky. Na svojom však vždy trvať budem, že slnko v lese, čo po skalách kreslí, vašim šťastím bude. Pamätajte, slnko jarné duše lieči..

Len ten jazyk mám pokrútený, kostrbatý, habká rád. Odpusťte mi. Tempranillo zalieva ho zas.

Oli

Komentáre

  1. odfoťte mi ruku, ukazujem peace
    kubo
  2. Žeby si sa už s tou Štolou zmieril?
    Oli

Pridaj komentár