Tri zákony Džungle

Nezapadá lístím zem pod veternými vírmi. Nespráchnivie túžba časom pod vôľou aktívnou. Nezarastie skala machom pod rukami lezca... Cti zákony Džungle, a nenechaj ju z mapy zmiznúť.

Po Strapatej je Džungla druhou bouldrovou enklávou Končitej, svojským sektorom, kde kamene zarastajú skôr ako sa sem opäť stihnete vrátiť. Prales na ne vypľúva svoje zeleno-chlpaté hlieny, akoby súťažil so starou horninou o hrdosť.

foto: Oli

foto: Oli

foto: Aďka

Prvé krásy Džungle sa vynorili z hlbín večnosti asi pred piatimi rokmi. Ondro si tu zarandil s kefami a čo to spolu aj prehýrili. Odvtedy sa pohla nejedna lesná brva, svoj kľud si ale sektor zachoval. Je to super, pretože v prítomnom tichu počuť aj machy rásť. Sú rýchle. Nanešťastie mávam vždy pocit, že nás zase predbehli.

foto: Oli

foto: Aďka

Čas má v Džungli zuby ostré. A možno aj preto sa vraciame. Vyleštíme ďalšie kameňe, boky ich zvodné väčšiu rolu teraz zohrajú.

foto: Oli

foto: Oli

Kým upratujem klasiky, Aďúch skúša nové lahôdky. Liečivými pohybmi opúšťa zovretie choroby. Ešte si ju chvíľu nechaj lesný duch ozdravný.

foto: Aďka

foto: Aďka

V nedeľnom vzduchu hopkáme medzi kameňmi nakopenými, tľapkáme im zelené temená, občas i v dierach záhadných po kolená mizneme. V ponore vo svetoch tabuizovaných len chvíľu zostávame, len aby sme identifikačné karty každému skalnému nováčikovi stihli vydať. Veď kniha onej Džungle písať sa už začala.

Oli

Komentáre

 1. Pěkné foto. Co máte za stroj?
  Venca
 2. Diky moc. 5100 od Nikonu a toto sa fotilo s 50kou sklom.
  Oli
 3. Veď kniha onej Džungle písať sa už začala? Vdaka za vašu záslužnú prácu Oli.
  Miro
 4. Mirec, záslužná bude až keď bude v čom listovať. Zatiaľ sú to len čarbanice ale to príde, to príde.
  Oli

Pridaj komentár