dzungla

Tri zákony Džungle

Oli
Nezapadá lístím zem pod veternými vírmi. Nespráchnivie túžba časom pod vôľou aktívnou. Nezarastie skala machom pod rukami lezca... Cti zákony Džungle, a nenechaj ju z mapy zmiznúť.

Po Strapatej je Džungla druhou bouldrovou enklávou Končitej, svojským sektorom, kde kamene zarastajú skôr ako sa sem opäť stihnete vrátiť. Prales na ne vypľúva svoje zeleno-chlpaté hlieny, akoby súťažil so starou horninou o hrdosť.

foto: Oli

foto: Oli

foto: Aďka

Prvé krásy Džungle sa vynorili z hlbín večnosti asi pred piatimi rokmi. Ondro si tu zarandil s kefami a čo to spolu aj prehýrili. Odvtedy sa pohla nejedna lesná brva, svoj kľud si ale sektor zachoval. Je to super, pretože v prítomnom tichu počuť aj machy rásť. Sú rýchle. Nanešťastie mávam vždy pocit, že nás zase predbehli.

foto: Oli

foto: Aďka

Čas má v Džungli zuby ostré. A možno aj preto sa vraciame. Vyleštíme ďalšie kameňe, boky ich zvodné väčšiu rolu teraz zohrajú.

foto: Oli

foto: Oli

Kým upratujem klasiky, Aďúch skúša nové lahôdky. Liečivými pohybmi opúšťa zovretie choroby. Ešte si ju chvíľu nechaj lesný duch ozdravný.

foto: Aďka

foto: Aďka

V nedeľnom vzduchu hopkáme medzi kameňmi nakopenými, tľapkáme im zelené temená, občas i v dierach záhadných po kolená mizneme. V ponore vo svetoch tabuizovaných len chvíľu zostávame, len aby sme identifikačné karty každému skalnému nováčikovi stihli vydať. Veď kniha onej Džungle písať sa už začala.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *