V Obývačke pod hradom

Pomaličky pokračujeme v objavovaní bouldrov na Rozbehoch a po Líščej nore sme si spravili krátky výlet aj do rozbežskej obývačky, pričom sme samozrejme neobišli ani susednú Dzýru. Napriek vlhkosti sa nám tieto dva sektoríky stali príjemnými krátkodobými hostiteľmi.

Čipsy sa síce nepodávali, zato zlepencových pukancov sa dalo nasýtiť, rovnako ako bouldríkov čo k suchu inklinovali, respektíve sa k nemu aspoň načahovali.

Tuleňák 5A (foto: Oli)
Tuleňák 5A (foto: Oli)

Času sme skutočne nemali na rozdávanie, iba tak akurát na suché bouldríky. Dievky ostali pri aktivačných rozlezoch v rozmedzí 5C – 6A, my sme si s Adamom preliezli „..ale tusté tetky“, ktorých klasa sa pohybuje v závislosti od výšky lezca niekde medzi 6C až 7A. Každopádne treba podrtiť obstojný stisk na pravú ruku, ktorý si nemusí hneď nájsť spoločnú reč s každým bouldristom.

Obývačka 5B (foto: Oli)
Obývačka 5B (foto: Oli)
Obývačka 5B (foto: Oli)
Obývačka 5B (foto: Oli)
... ale tusté tetky 7A (foto: Oli)
… ale tusté tetky 7A (foto: Oli)

Poskúšali sme aj vedľajšiu „Svišťovu“ lahôdku za 7B+ citlivú na detaily a trochu asi aj na podmienku, keďže mierne vlhká oblá diera pod hranou nebola naklonená k vytváraniu nových priateľstiev.

Svišťova 7B+ (foto: Oli)
Svišťova 7B+ (foto: Oli)

Chili Con Carne 7B v susednej Dzýre sa dal vyliezť aj napriek vlhkosti. Zhodli sme sa s Adamom, že skôr ľahšie 7B, možno fešný vstup do stupňa, lebo boulder je to naozaj vďačný. Dnes sa skôr prikláňam k 7A+.

Chilli Con Carne 7A+ (foto : Oli)
Chilli Con Carne 7A+ (foto : Oli)
Chilli Con Carne 7A+ (foto : Oli)
Chilli Con Carne 7A+ (foto : Oli)

Popozeral som si aj projekt Vesmírna rosa, ktorý ma spoločný nástup z Chilli a potom uteká doľava po horších chytoch až k výlezovej hrane. Žiaľ, dnes bol zatečený, ale predstava sa začala formovať v reálnejšie kontúry, tak hádam nabudúce padnú aj nejaké pokusy a uvidí sa..

Chilli Con Carne 7A+ (foto : Adam)
Chilli Con Carne 7A+ (foto : Adam)

Verím, že sa nám čoskoro podarí na Rozbehy vrátiť a poskúšať opäť (pre nás) nové bouldre tentokrát napríklad na Bojkovej. To čaro nepoznaného ma baví.

Oli

Komentáre

 1. Super, Oli. Som rád, že sa na Rozbehoch bavíte. Klasu Chilli upravím v sprievodcovi na 7A+.
 2. Chalani-je fajn, že sa klasifikácia takto vyladí. Toto veci len prospeje. Diky za to.
  Laco
 3. Nuž, ako som písal aj na climb, nie som špecialista na klasu, ale Chilli je rozhodne ľahšie. Možno to časom padne až na 7A, uvidíme, ja si musím vždy chvíľu zvykať na materiál. Punc pekného bouldra tomu ale žiadne číslo nevezme :) Skúsim potom porovnať trebárs s bouldrami na Bojkovej.
  Oli
 4. Ozaj, chalani, a Vesmírnu rosu už niekto skúšal? Svišťa som sa pýtal, ale on si to nevšimol.
  Oli
 5. Nie som si istý....ale vážnejšie Rosu asi nikto neskúšal. Pustíš sa do toho? Apropo všimol si si liniu-"ale tuste tetky" a za hranou previsu hneď doprava. Myslím, že hóóóodne vážna vec. Fakt.
  Laco
 6. No jo, to bude isto mazec, ale detailnejšie som to neskúmal. Rosu by som nabudúce rád skúsil, uvidíme, kedy sa tam dostanem.
  Oli

Pridaj komentár