Valibuci na chříbikoch

Tlaková výš dala zbohom arktickým mrazom a pozvala nás na chříbiky, ktoré už začali zo zeme lákavo vykúkať. Čo takto uvariť si z nich chutný zážitok? Vezmeme teda matrace, lezečky, Jo-ove kefky a pozbierame čo sa dá.

Po zime prichádzame ako preglejkoví valibuci, ruka sem noha tam, nedrží to tu ani tam. Človek v tom odlúčení od skaly stráca cit pre jej jemné črty. Nohy tancujú ako korčule začínajúceho krasokorčuliara a dlane len utekajú od toho, na čom by mali silno lipieť. Ani 5 stupňov nad nulou ich nepresvedčí, že to nie je v onom športe vôbec vítané.

Aktivitu zahajujeme na Hrebeni. Aďúch si rýchlo nájde viacero chříbikov menšieho vzrastu. Keďže nemá parťáčku, programom si musí prejsť sama, od jeho zrodu až po realizáciu. Raz sme ju našli aj drichmať..

S chalošmi to berieme rad za radom, až kým nás nezastavia nerozstrečované končatiny dolné. Keď nohy povolia, pre zmenu nás prekvapí oblý oplodňovák v Skinheadovi. Brúsime derieme ale to proste inde nenatrénuješ. Chříbik, na ktorý treba väčší nôž.

Prsty valibukov rýchlo odchádzajú, ešte im po zime chýba to ideálne skalné zžitie. Nevadí, presúvame sa na Pečínku, kde si každý spomenie na svoj rest. Aďka do tmy vyľadí pompéznu technickú parádičku a my sa ponaťahujeme v príjemnom stropíku s menej príjemným výlezom hneď opodiaľ.

Kubo s Ľubošom ešte pokusujú nedovarenú Štolu z minula, no nepomáha ani mádžo po lakte. Takýmto číslam by sa nebránil ani Milan Sládek a vybieleného Kuba by isto hneď zaangažoval do niektorého úspešného pantomimického predstavenia. Dnes už na Pečínke ale padajú opony.

foto: Oli, Kubo, Ľuboš

Poberáme sa, veď po tme sa chříbiky zbierajú len veľmi ťažko. Vyvenčení a poriadne zbrúsení. Zajtrajšia sofistikovaná svalovica nám pripomenie, že outdoor je konečne „in“.

Oli

Komentáre

 1. k tym Chribom, bol si uz pozriet toto?: http://www.purebouldering.cz/page-guide.php?id_s=180
  ondro
 2. Mam to uz poznacene v zozname cielov. Zaujimavo vyzera aj suter v lome "Kamenak". Btw. nemas v rukave dake karpatske esicko?
  Oli
 3. Pekné fotky. Takéto super svetlo býva tuším iba na Chřibech. Inak sektor Seníky určite stojí za návštevu. Má to tam svoje čaro: http://www.flickr.com/photos/martin_kosir/sets/72157625142717463/
  Martin
 4. to oli: chlapce mame s Luigim take Esicka, ze dovi-dopo, jeden hboko v Karpatoch 1stclass vapno a potom zuloveho stratenca dokonca priamo v BA a to nieje vsetko. Je sa na co tesit
  ondro
 5. A kde je zulovy stratenec "priamo v BA"???
  Mato
 6. Mato dik, pekne foto aj od Teba. Ondro, zulove stratence silno mozem. Som zvedavy..
  Oli
 7. no v BAcku bude vlastne cely novy sektorik, je to na Devinskej ceste, zvacsa take Sd ritotrhy, no bude aj skvostik, co urcite neda kdekomu spat...a moty moty moty
  ondro
 8. Ondro, a bude aj sprievodca? Mozte si dat s olim sutaz, ze kto vyda toho svojho skor...alebo ja uz neviem, ako Vas mam motivovat k tomu...
  Mato
 9. ..no je toho strasne moc, co liezt a cistit a ja sa tomu venujem iba sporadicky, takze to trva...kazdopadne, rad by som som coto zbuchal noveho
  ondro

Pridaj komentár