Bojková

Archív značky: Bojková

Boj o čas 7A+ (foto: Adam)

Intenzívny poldeň na Bojkovej

Oli0
Vždy ma fascinuje, ako rozdielne reaguje telo na rôzne druhy skál. Kým na jemnom pieskovci vo Fontáči vydrží fungovať nepretržite celý týždeň, na drsnejšom českom piesku možno dva až tri dni, tak napríklad na zlepenci či vápenci som rád, keď po jednom dni odšoférujem domov. A nie je to iba o prstoch.
Tenkrát poprvé, Bojková (foto: Dexo)

Víkendové bleskovky

Oli0
Počasie víkendovému výjazdu neprialo, a tak som sa snažil vymyslieť aspoň krátke hodinové alternatívy. Celoplošne plánované sobotňajšie zrážky ma donútili začať pliesť bič z h... (hocijakých lokálnych možností). Nakoniec sa mi v hlave vynorili nedávne pozitívne referencie na najťažší rozbežský boulder a bolo rozhodnuté.
Zlatý bažant 6A+

Vracajúca sa otázka

Dexo0
Od začiatku týždňa sa moja nepokojná myseľ zaoberá otázkou, či sa mi podarí nazhromaždiť dostatočný počet dobrých bodov na jednodňový víkendový opušťák. Otázka je to nákazlivá a v piatok sú pacienti už štyria. Uspokojivý počet bodov sme nakoniec nazbierali ale len dvaja. Aj napriek stratám sme sa nakoniec rozhodli vyraziť. Na poslednú chvíľu ešte hľadám prípadnú aktualizáciu sprievodcu, žiaľ, neúspešne.