Tradičný FBF 2017 na netradičnom mieste

Tradičný FBF 2017 na netradičnom mieste

Mám vždy veľkú radosť, keď z Južných Čiech príde prvá informácia o pripravovanom Film Boulder Feste. Starí kamaráti na obľúbených miestach pod juhočeskými ihličnanmi na balvanoch, ktoré sú... zábavné. Perfektná kombinácia, a keď k tomu všetkému zavelí aj slnko, nedá sa neprísť.

Po stopách FBF ku koreni tradície

Po stopách FBF ku koreni tradície

Nevýhodou plánovaných bouldrových akcií v prírode je samotný vrtoch počasia. Rád zamieša karty, aby potenciálnym zúčastneným sťažil rozhodovanie. Našťastie sa vždy nájde niekoľko odvážlivcov, ktorým aj najmenšia nádej v predpovedi veci rýchlo pobalí. Niekedy to vyjde ideálne, inokedy slnko zaváha a mrak aktivitou svojou nepoteší. Vtedy kolektív prítomný pred skúškou stojí, či silami spoločnými nepriazeň rozfúka alebo sa smútku oddá.

FBF 2012 – bouldering v Južných Čechách (3.časť)

FBF 2012 – bouldering v Južných Čechách (3.časť)

Keď sa september zlomí v páse, radosť osedlá blesk a okamžite trafí môj hromozvod. Teším sa na príchod vrelej šumavskej tradície, ktorá vždy veľa spomienok nechá vykypieť. Skvelé, že ju ďalší rok zdobí a dnešné časy neľahké že prežíva. Stretnutie skromných bouldristov v štedrých lesoch je vždy cennou skúsenosťou. Presne ako loučovický bouldering.

Festivalová reportáž (FBF 2010)

Festivalová reportáž (FBF 2010)

Práve čítate horúci prepis televíznej reportáže reflektujúcej dianie na piatom ročníku kultúrnospoločenského špeciálu s jemným športovým podtextom, no o to drsnejšími iniciálkami. Jedná sa o doslovný zápis z reportáže, ktorá sa nikdy nikde neodvysielala. Zatiaľ.