České Žleby

Archív značky: Južné Čechy

Díkuvzdání 7A+/B, Loučovice

V Loučovicích stačí byť – vol. 2

Oli2
Pôvodne som naozaj netušil, že z toho bude seriál, no uplynuli iba štyri dni a som naspäť. Mojim prstom je z poslednej návštevy stále smiešno, červené úsmevy na nich prezrádzajú, že sa ešte nestihli skonsolidovať. Tentokrát to bude na drsnej žule náročnejšie o niečo viac, totiž aj teplo si povedalo o nový rekord. S ohľadom na spomenuté aspekty ma od zúfalstva naozaj delila len veľmi tenučká línia. Riskol som to.
Pizda 7A (foto: Petr Schwarz)

V Loučovicích stačí byť

Oli2
Mágia niektorých miest dokáže odzbrojiť vašu myseľ. Stačí krátka vizualizácia a razom schopní ste potlačiť do úzadia všetky reálie - počnúc vysokými teplotami, drsnosťou skaly a končiac pri ich kombinácii. Niekedy sa vám však nežiada zbierať skalpy, stačí proste byť.
Číman 7A, Tábor (foto: Oli)

Veľká noc a aprílové dni v Tábore

Oli0
Veľkonočné sviatky? Bezpochyby Zillertal! Alebo Ticino? Hecnúť sa až do Varazze? Nie, nie, pozrieť Prilep! Pár dni vo Fontáči, možno na skok Sardínia... O pár dní míňame cieľovú tabuľu s nápisom Tábor.
Runway 7A, Loučovice (foto: Oli)

Prečo opäť na Šumave?

Oli0
Bola by škoda opomenúť onen pekný výjazd na Šumavu, čo by môj tretí za posledný mesiac. Áno, pred týždňom sme v kvartete opustili zovretie pracovného týždňa a s mierne neistou víziou suchých bouldrov vyrazili do Loučovíc.
Předkrm 7A, Loučovice (foto: Petr Schwarz)

Niekedy grimasy bolesti reflektujú šťastie

Oli8
Náhly záblesk, strhnem sa, čo to? Otvorím oči a pomaly zaostrujem. Na strope okamžite hľadám odpovede na masu otázok, ktoré ma nepripraveného zavalili. Čo sa deje? Aký je deň? Koľko je hodín? Čo bude nasledovať? Zrazu si spomeniem, že som dnes už raz vypínal budík a že tomu zvoneniu som ešte včera prikladal veľkú váhu. Naťahujem chvejúcu ruku za mobilom. Strach z blížiacej sa konfrontácie s realitou je nepopísateľný. A je to tu! Životné poznania občas vedia nepotešiť. Už som mal dve hodiny cestovať na Šumavu.