Modřín

Archív značky: Sněžník

Plížením plazením 7A (foto: Oli)

Na východe stolovej hory

Oli0
Tohtoročnú premiéru sme si na Sněžníku odškrtli v novootvorenom sektore East Side. Júnový Ocún Cup, ktorý bol otváracou akciou pravdepodobne poslednej oblasti na stolovej hore, sa nám navštíviť neporadilo, a tak sme netrpezlivo čakali na prvú príležitosť nahliadnuť do útrob onoho „neznáma“.

OCÚN Boulder cup Sněžník 2016

Ondřej0
Nemáte ještě plán na 18. června? Možná jste již někdy slyšeli o boulderingové akci pořádané na severu Čech. Pod názvem Hudy Cup byly doposud uspořádány 3 závody a tím otevřeny 3 nové sektory potažmo celé oblasti. První ročník se uskutečnil na Děčínském Sněžníku v roce 2004. V roce 2007 se otevřela nová oblast na Modřínu. Stejně jako v roce 2010 se i letos přesunula pozornost opět na Děčínský Sněžník.
Vix 7A+, Sněžník (foto: Oli)

Návraty na Sněžník

Oli2
Od víkendu stihla jeseň za oknom asi aj zostarnúť, keď je taká šedivá. Prská, pľuje, cerí zuby a besní sa. Ona to tak máva. Čoskoro sa prehupne do svojej obľúbenej melanchólie, až nakoniec vyzreje do rozžiarenej nádhery. Jeseň je náladová a my sa jej stavom prispôsobujeme. Nič iné nám ani neostáva, a tak každoročne pobalení čakáme na vlny jej žiarivej radosti s neistotou v prstoch.
Zvířatko 7B, Sněžník (foto: Oli)

V súboji s teplom na Sněžníku

Oli0
Keď sa raz rozhodnete, že si chcete cez víkend oťapkať kvalitné bouldre, možnosti výberu sa zúžia na pár dostupných oblastí. Lokality, ktoré prešli vašim výberom, následne pustíte cediacim sitkom predpovedí počasia. Zväčša ich veľa nepretečie. Tentokrát vo finálnom výbere ostali proti sebe Bor a Sněžník. Vysloviť rozhodnutie nakoniec až také ťažké nebolo. Horúco a veľké riziko búrok alebo horúco s menším rizikom búrok? Sněžníku okrem toho nahrával aj chladivý odkaz v jeho názve.