Archív značky: Štiavnické vrchy

Ťapky 6A (foto: Oli)

Pekne dochrumkava

Oli2
V Štiavnici to máme radi, a keď nás sem z času na čas pritiahne kultúrny chtíč, je dosť pravdepodobné, že neobídeme ani bouldre nad Pukancom. Táto minimalistická bouldrová oblasť nás už niekoľkokrát uhostila v dobrej nálade.

Novinky v Pukanci

Oli0
Jeden pekný deň si sedím pod Altamirou a s úžasom hľadím na krásne tvary kameňov,ktoré nám lesy Pukanca ponúkajú. Nie je ich veľa, ale niektoré stoja naozaj za to! Nadol, smerom k potoku, cerí svoje zuby Žralok. Vľavo straší Démon a tu hneď vedľa dávanamňapozor Ryba. V tom mi oči spočinú na parádnom kameni. Chvíľu sa dívam a on mipostupne po jednom odkrýva svoje tajomstvá. Ako to, že naň ešte nič nevedie?

Pukancový bouldering

Oli1
Každý lokálboulderpatriot by mal u nás povinne navštíviť bouldre pri Pukanci. Hlavne preto, že sa o nich toľko píše a pretože sú spojené so zvučným menom autora najťažších práskov. Tých je tu slušná hustota a aj keď je väčšina z nich na jednom kameni, papierovo dosahuje ich množstevná prevaha najvyšších čísel na Slovensku.

Po troch rokoch na Pukanci

Oli2
Tri roky nie sú málo. Pamätám, že to sme sa ešte len ochutnávkami bouldrov „outdoorových“ začínali ponúkať, čítali sme lezecké časopisy viac ako skriptá a učivá nutné sme nesvedomite zamieňali za kresby ideálov cez namakaných bouldristov vo videách a obrázky svetoznámych bouldrov na fotkách. Táto konzumná zmes nás ale bohužiaľ vzďaľovala od reality, že žijeme v krajine, kde onen šport neprekvitá ako holandská záhrada a že naše lesy (zatiaľ) neurodili žiaden Magic wood.