Ťapky 6A (foto: Oli)

Archív značky: Banská Štiavnica

Ťapky 6A (foto: Oli)

Pekne dochrumkava

Oli2
V Štiavnici to máme radi, a keď nás sem z času na čas pritiahne kultúrny chtíč, je dosť pravdepodobné, že neobídeme ani bouldre nad Pukancom. Táto minimalistická bouldrová oblasť nás už niekoľkokrát uhostila v dobrej nálade.
pukanec

Kultúrno-bouldrová analógia v Štiavnických vrchoch

Oli0
Kultúrne a spoločensky strávený víkend v Štiavnici mohol znamenať len dve. Po prvé, že blízkosť Pukanca je mimoriadne otravná a myseľ sa s touto skutočnosťou nevyrovná, až kým jej nervové zakončenia v prstoch neodovzdajú rázny andezitový pozdrav. A po druhé, že keď sa tak nakoniec stane, horúčka sobotňajšej noci ešte nebude vôbec vyležaná.

Novinky v Pukanci

Oli0
Jeden pekný deň si sedím pod Altamirou a s úžasom hľadím na krásne tvary kameňov,ktoré nám lesy Pukanca ponúkajú. Nie je ich veľa, ale niektoré stoja naozaj za to! Nadol, smerom k potoku, cerí svoje zuby Žralok. Vľavo straší Démon a tu hneď vedľa dávanamňapozor Ryba. V tom mi oči spočinú na parádnom kameni. Chvíľu sa dívam a on mipostupne po jednom odkrýva svoje tajomstvá. Ako to, že naň ešte nič nevedie?

Pukancový bouldering

Oli1
Každý lokálboulderpatriot by mal u nás povinne navštíviť bouldre pri Pukanci. Hlavne preto, že sa o nich toľko píše a pretože sú spojené so zvučným menom autora najťažších práskov. Tých je tu slušná hustota a aj keď je väčšina z nich na jednom kameni, papierovo dosahuje ich množstevná prevaha najvyšších čísel na Slovensku.