Bor

BORdeling a socializácia

Maťa
Už tradične patrí piatkové doobedie štatistickému zisťovaniu v oblasti spoľahlivosti rôznych webových stránok o počasí. Už tradične patrí piatkový podvečer rýchlemu baleniu a jemným zdržaním odchodu. Už tradične trávime piatkový večer v pojazdnej diskotéke, ktorá sa pod vplyvom externých faktorov, vznikajúcich na desaťročia neopravovaných cestách, premieňa na technopárty. Už tradične zaspávame ako poslední v kempe Kamenec rozmýšľajúc, či nás ráno zobudia kvapky vody padajúce na stan, alebo nevychovaný kohút v Teplicích. Kde to vlastne bývame? V Bratislave či v Bore?

…Teplice nad Metují v skorých nočných hodinách…
Po mačacích hlavách sa rúti modrý Tranzit, naložený ako ešte nikdy.

…kemp Kamenec okolo polnoci…
Nad parkoviskom vyrástli tri zelené hríbiky s parametrami pevne stanovenými pánom továrnikom.

…penzión Ádler okolo polnoci…
Kompletný personál penziónu sa zhlukol okolo slovenskej skupinky rozoberajúcej podstatu života až do jeho poslednej častice, aby ju následne mohli utopiť v bazéne s ujom Jardom.

…kemp Kamenec okolo jednej hodiny rannej…
Slovensky hovoriaca skupinka zhasína a zalieza.

…Penzión Ádler, čas neznámy…
Niet jedinca ktorý ešte nestratil dôstojnosť alebo časť odevu, niet jedinca, ktorý by bol schopný spoľahlivo zrekonštruovať udalosti, niet jedinca, ktorý by dané udalosti chcel rekonštruovať, niektoré veci by na dne bazéna mali ostať naveky.

..parkovisko pred Penny Marketom, chvíľa pred pol desiatou…
Skupinka Slovákov si kráti čas hádzaním taniera, do niečoho tiež kopú. O desať minút by malo prísť druhé auto.

…penzión Adler, chvíľa pred pol desiatou…
Skupinka Slovákov sa zúfalo potáca k jedálenskému stolu, tu čo-to uprace, tu čo-to vyhodí. Personál penziónu sa nekoordinovane pohybuje všetkými smermi a rozmýšľa či má ku stolu č. 2 priniesť pivo a ku stolu č. 4. praženicu alebo naopak.

…parkovisko pred Penny Marketom, chvíľa pred jedenástou…
Skupinka pozerá na hodinky, krúti hlavami, jeden telefonuje, krúti hlavou, potom všetci nastúpia a Tranzit odchádza.

…penzión Adler, chvíľa pred jedenástou…
Čašník prináša raňajky, sám nevie čo, sám nevie komu, je rád, že to zvládol.

..sektor Monstrum okolo obeda..
Nikomu sa nechce, par ľudí skúša Luciferov bič, hromžia, ostatní zmizli nevedno kam.

…sektor Monstrum poobede…
Na námestí sa stretlo množstvo ľudí, doteraz nevídané, pripomína to scénku z nedeľného rodinného filmu, nechýba ani detský kočík. Niekto naozaj lezie, niekto síce lezie ale vyzerá, akoby šil, a kde tu niekto aj niečo prelieza. Menšie skupinky odchádzajú všetkými smermi.

Smerom od King Konga sa ozýva výkrik, keď niekto padá z posledného kroku, síce tesne, ale predsa. Od Kleopatry zase počuť lusknutie na celý les, to niekto trhá nástupové chyty ako na bežiacom páse. Bohužial na navrátenie tejto dámy na jej 7A- čkové výslnie to nestačí.

…sektor Kapitán neskoršie poobede…
Súkromné lezecké preteky na Meloune, súťažné bouldre Spárka (2), Kvak (3), Malej rozum (3) a finálový Pouťák (6A). Niekoho kto bol pol dňa namočený v Javorovom sirupe (6C+) potrápia všetky. Víťazom je ale každý. Nie každý deň praje prelezom, asi daň za socializáciu. Nasledujúce minúty naozaj učia pokore.

…Lucky Luck večer…
Niekto si nevidí do jedla, niekomu ponúkajú steak namiesto bezmäsitého jedla a niekto si dokonca nezarobil ani na ensajmádu.

…Penzión Ádler neskoro večer…
Personál penziónu cestuje v čase, už je tam kde včera. Prichádza aj Madonna z Políc v klobúku, od posledného turné trochu pribrala. S kuchárom radosť rečniť, nenechá sa zaskočiť ničím. Všade sa pijú Svijany, teda skoro všade. Skupinka Slovákov by sa dala rozdeliť na Božkovove deti a tých ostatných. Božkovovým deťom pri prichádzajúcich krátkych správach vyhrávajú mobilné telefóny všetkými zvukmi. Bazén smutne žblnká, dnes ostane prázdny.

…kemp Kamenec po polnoci…
Vo veľkom štýle prichádza Tranzit, v ešte väčšom štýle sa ignoruje spoločenská miestnosť a začína sa píliť drevo.

…parkovisko pred Penny Marketom, pol desiatej ráno…
Nuda – všetci prišli načas.

…Bledne skaly Poľsko…
Prosto do góry.

…Hollywood…
Skupinka bezducho sleduje Kozí příběh, niekto sa vracia k Javorovému sirupu, na čo? Mucholapka, na čo? Vodný svet, na čo? Vodný duch, prečo? Ešteže dievčatá zachránili lezeckú dôstojnosť svojou usilovnosťou. Božkovove deti bez stopy miznú pri prvej kvapke dažďa a zvyšok sa pomaly ale podľa plánu poberá.

Zo všetkých športov na svete, práve tento prichádza s najatraktívnejšími doplnkami, aby sme mu prepadli? Dúfajme, že aspoň Paľovi tie huby chutili.

Kubo

A ako to celé videla naša druhá posádka?…

…Prší a prší, po letnom slniečku ani stopy. Ale nevadí, nás predsa osvietilo. Pod Vertigovou lampou sa zrodila myšlienka opustiť túto najnavštevovanejšiu slovenskú lezeckú oblasť a zavítať k bratom Čechom.

Posádka piatich buržujov sa ubytovala v lukratívnom penzióniku a ostatných deväť houmlesákov v neďalekom kempe. Pri platení buržujov za pobyt prišlo k menšej komplikácii, keď zistili, že sú bez peňazí. Ale pani domáca bola veľmi ochotná a s radosťou nám požičala. Neskôr to zrejme aj oľutovala, nakoľko sa piatkovo-večerný boj buržujov o uvoľnenie miesta pre kamarátov houmlesov vydaril. Od soboty rána sme v penzióne ostali sami, lebo sme všetkých úspešne vyhnali.

Skupinka houmlesákov márne čakala v sobotu ráno na dohodnutom mieste, keďže buržuji po búrlivej noci len čakali na raňajky od mierne indisponovaných majiteľov penziónu. A tak, houmlesáci vyrazili napred. Po strastiplnej ceste so štvorhodinovým oneskorením sme ich úspešne dobehli. Konečne sme sa mohli spoločne zložiť pod jeden z bouldrových kameňov a potom pobehovať od šutra k šutru a späť. To nás natoľko vyčerpalo, že sme sa pustili do hľadania nových síl na ďalší deň v neidentifikovateľnej ružovej kyseline. Hľadanie však dopadlo neúspešne a systém vypísal :

Houmlesáci:

6A

6B

6C

7A

8E

Buržuji:

TOTAL ERROR

S čistým svedomím (ak nejaké ešte máme) však môžeme skonštatovať, že výjazd bol úspešný a účel splnil. Zvládli sme toho mnoho a popri tom aj nejaké tie lezecké výkony. Aj keď Maťko nestihol :)

Foto: Matia, Maťo a Andrejka

Ženy od buržujov

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *