Bouldering na Slovensku

Bouldering na Slovensku koncom roka 2013

Oli
Ponúkam vám krátky sumár zo sobotnej prezentácie o aktuálnom stave boulderingu na Slovensku, ktorá sa konala v Café stena počas bouldrových pretekov Vertigo open 2013.

Na úvod prezentácie som spomenul dôvody, ktoré viedli k vzniku projektu boulder.sk a jeho formovaní sa do súčasného stavu. Chcel som, aby si každý z nás uvedomil svoju dôležitosť v procese zlepšovania podmienok pre bouldering na Slovensku, a na jednoduchej schéme sme si onen proces demonštrovali.

Hladať, čistiť, preliezať a informovať. Mať vedomosť, že aj keď nie som bouldrista a ani sa tomu v budúcnosti nehodlám venovať, sú medzi nami jedinci hladní po informáciach, ktorých poteší fotografia balvana u vás za domom. Áno presne ten, pod ktorý chodíte odmalička zbierať maliny.

Mapy ukazujú, koľko oblastí sa už podarilo jednoduchým procesom objaviť. Tie zmapované vnímam ako oblasti (sektory), ktoré už majú svojich sprievodcov. V rozpracovaných oblastiach sa aktuálne mapuje a oblieza (napr. Končitá), alebo je ich sprievodca v určitom štádiu prípravy. Potenciálne oblasti už taktiež zaznámenávajú určitú mieru aktivít ale výrazne veci sa v nich stále nedejú.

Mapy nie sú listami z Biblie, sú výsledkom zosumarizovaných informácii vďaka projektu boulder.sk a luďom ochotným sa o ne podeliť.

Ak si myslíte, že na mapách chýbajú nejaké „bodky“ (alebo by mali byť inou farbou), budem len rád. Bol to jeden z cieľov mojej prezentácie.

Ak si myslíte, že pojem „slovenský bouldering“ stále nemá žiadnu váhu, poteší ma, ak za to pocítite priamu zodpovednosť.

Od minula až po večnosť nekonečnú, ďakujem vám za všetky tipy, ktoré ste nám už dali, a dúfam, že nikdy neprestanete…

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *