Bratislavská perla

Budík dnes víkendovo nezazvonil. Až slnko, ktoré prešlo sitom záclony sa jeho role ujalo. Človeku sa ani veriť nechce, že sa medzi tie trápne vlhké dni vtesnal aj jeden takýto neodolateľný. Neváhajme a utekajme, čo nám nohy stačia, veď svetlo tu nebude večne! Záhorie môže byť zatečené, Malé skalky tiež, tak kam? Bratislavská perla, tá je ako ruka pod znavenou hlavou na bare, ktorá ťa vždy zachráni pred trapasom.

Trefa do čierneho. Zatečené len to, čo môže. Rozlezeme sa v tunajších umadlených špárach. Zatiaľ, čo Kubo vygrgáva včerajší firemný večierok, zopakujem si Krížovú cestu 6C. Tá je samozrejme voči zmrznutým prstom bezohľadná a jej prelez sa dá momentálne prirovnať k bosému stepu na podlahe s pripínačkami.

Kubovi odveje posledné promile a vydá sa aj on na svoju krížovú cestu. Ja si sadám pod projekt, no okrem väčšej istoty v úvodných krokoch progres nebadám. Opäť sa začínam topiť vo vodách správneho programu. Ale čo je vhodný program? Existuje pre mňa vôbec taký?

Kubo rieši ťažší prepad na začiatku bouldra, no potenciál na celkové prepojenie asi včera utopil v tretej fľaši vína. No a čo, veď bolo zadarmo. Aspoň má aj on svoj projekt.

Stále mi chýbajú dva kroky, aby som to vôbec nakrokoval a mohol si povedať, že už stačí len silovú vytrvalosť na spojenie. Dnes to vidím blede, aj slnko už oblaky vydýchlo. Pri pohľade na naše omrznuté prsty na nohách svorne velíme na ústup. Vyšuštíme sa z premrznutého lístia a metal v aute nám opäť porozťahuje cievy.

Foto: Kubo a Oli

Perla nás ale opäť podržala nad plytkými bratislavskými boulderingovými vodami. A to je dôležité.

Oli

Komentáre

 1. aky uteseny clanocek
  kubo
 2. ...ja uz som sa tesil, ked som videl nadpis, ze bude sprievodca...ale nevadi, chalani, pekne, pekne. Dnesne pocasie ozaj stalo za to a som rad, ze perla bola sucha. Kolko je tam zatial linii?
  Mato
 3. No tak mohla by to byt taka predzvest sprievodcu. Prelezenych liniek je tam asi 5, projekty asi 2. Potencial na dalsie by bol ale postretol by sa uz s vyraznym definovanim a obmedzeniami. Ale vyblbnut sa tam da fajne.
  Oli
 4. Aspon napis v akych obtiaznostiach sa tie linky pohybuju, lebo to uz nevydrzim od tolkeho cakania...je tam aj nieco lahsie, pre nas slabych? :)
  Mato
 5. Tak dve poctivejsie 6C, Srna za cca 6B+, pre nelistakov aj to C, no dva jasne projekty, zo dve 6A. Je tam aj spara po velkych madlach, to by mohla byt aj taka 4ka. Kazdy si tam vymysli kadejake varianty. Cize isto si zatial zalezies aj bez sprievodcu, to lahke isto neprehliadnes. Vedla su dva male kamene, kde by sa ujala nejedna trojecka.
  Oli
 6. A ako konci Kriyova cesta? Vylezom cez srnu? A zaciatok je zo stoja? Lebo fotecky sice napovedaju kede to ide, len ten zaciatok a koniec je nejasny...
  Mato
 7. Klidecek, pripravujem sprievodcu a budu aj dake videjka. Zacina zo sedu, Srnu oblieza a vylieza az vlavo za rohom za Srnou. Obsahuje nejake obmedzenia, lezie sa len po linii list pod velkou sparou.
  Oli
 8. Sak sa snazim byt kludny, ale kukni ako pekne je vonku :) Ok, tesim sa az to bude.
  Mato
 9. pjeknee :)
  milos
 10. malo vina ste popili kubo nevygrgal spravnu krokovu sekvenciu:)
  lukash

Pridaj komentár