Ostaš

Dva chutné dni na Ostaši

Oli
Súboj cieľov zavládol v nás, či zájsť pod končiare tatranské trochu zo žuly ukrojiť si, alebo sa vyčleniť z radu patriotov a konzum náš zacieliť opäť len na hotové, na lahôdky pieskovcové. Nakoniec sa kolektívne zhodujeme nad víkendovou hostinou u bratov, utekáme pred masami do tichého tieňa pod Vesmírom, kde príjemný vánok ofúkne nám hlavy, vypráši a osvieži, motivuje k bouldrom s prstami od lesných plodov.

Po dvoch týždňoch sa s Aďkou, spolu s párikom malých ľudí, vraciame na Ostaš, odhodlaní stráviť tu celý víkend v neprospech Boru. Bugi so Zuzkou to od Albarracínu so skalou nemysleli príliš vážne. Nadišiel čas prebudiť prsty z hibernácie, zbaviť ich komfortu cigaretiek a začesať im hrivu do plešinky.

foto: Oli

Veľkým motivátorom k skorému návratu bola aj Aďka, ktorá mala z poslednej návštevy rozpracovaný projektík Abstinenčí středa 6C+. Predpoveď počasia bola na víkend predsa len o niečo prívetivejšia ako naposledy, a aj keď sa opäť črtali pomerne vysoké teploty, váhať by sa nepatrilo. Snáď len kvôli Boulder blastu v Tatrách. Lenže resty atakujúce výkonnostné maximum majú v živote bouldristky obrovský význam.

foto: Oli

Začíname teda tam, kde sme naposledy skončili. Pri Vesmíre nad pasekou. S Bugim si rýchlo vybehneme trochu zabudnutý a nenápadný Vzali mi můj vajgl 7A. Maťo si na moje odporúčanie vylezie aj jednohubku Rizojsak 7A.

foto: Oli

Pomedzi to zahliadnuť šlo by vám ako dievky obliezajú všetko skalnaté. S vervou do rozliezania taktiež pustili sa s jedným rozdielom. Až po šlofíku.

foto: Oli

Už sa teším na Líšky v revíru 7B/B+, silový to bouldrík pre milovníkov kampusu, čiže presne kroky, ktorých obľuba mi je vzdialená. O to väčšia je túžba do bouldra sa zavesiť. Pred 2 týždňami ma z neho už prsty boľavé vyhnali, dnes za čerstva snaha prvá hneď sa rátala.

foto: Oli

Na chrbte cítim dianie z kameňa protiľahlého. Po malom prekódovaní krokosledu už Aďka drží víťazné madlo Abstinenčnej stredy. Ešteže to padlo na sobotu a oslava úspechu bude môcť byť bez obmedzení. Na rozlúčku s Vesmírom si pochutím na lahôdkovej Foxičke 7A+, Bugi sprogramuje a necháva odležať na ďalšiu návštevu.

foto: Oli

Pomaly sa presúvame ďalej na paseku. Malý strecháč je práve v najväčšom žiare reflektorov, dáme mu ešte čas, snáď nás večer uhostí lepšími podmienkami. Ukrývame sa v blízkom lese, ale teplo si nás zakrátko nájde i tam. Dievky podľahnú v spánok poobedný. Snažíme sa bojovať s vábivou silou onej aktivity, Bugi v Helicopters 7A+ a ja pod Hard Rock 7B.

foto: Oli

Po rýchlom úspechu sa presúvam za Maťom. Slnečný lúč mu ale začal robiť všelijaké zákernosti. Vraví, že sa vráti, ale až keď to beťára vyletneného prestane baviť.

foto: Aďka

Hľadám si zábavku na najbližší čas. Za kameňom neďalekým do oka padne mi omádžovaná hrana.

foto: Oli

Dreamer 7B/+ je skvostík. Ak si ho chcete užiť, zvoľte si k tomu chladnejší čas. Sklopená oblá hrana vám bude vernejšou kamarátkou.

foto: Aďka

So zapadajúcim slnkom sa dievky zobúdzajú plné síl. Berieme ich na Malý strecháč, s vôľou robiť aktivitu spoločnú na jednom kameni. Ukazujem im novú výzvu. Rampa 6C sa neočakávane rýchlo zatrasie v základoch, no dobre, až po tom, čo sa Aďka zatrasie vo výlezových pohyboch. Strach doklepne cieleným úderom, skalp ďalší domov berieme.

foto: Aďka

Bugi ešte strelí niekoľko pokusov do Helicopters 7A+. Dlhšia absencia na skalách si vyberá svoju daň, únava prsty predčasne na večerný príbor vychystala.

foto: Oli

Človek by ani neveril ako dokáže skala naakumulovať teplo z celého dňa. Po šmykľavom nacvičení nástupovej sekvencie v Master of Jazz 7C viem, že dnes nebudú na Malom strecháči bouldrové hody. Uskromním sa prelezom lištovo-deravej šmakovinky Louis Armstrong 7B+.

foto: Oli

Presúvame sa na Hnojník. Po chvíľke už dievčatá urputne zvárajú v bezmennom 6A. Kto by to bol povedal, že štatistika nakoniec pustí, a neskorý odchod zo skál bude mať na svedomí ženská ruka?

Prvý očný kontakt zo svetom si slnko v nedeľu vynúti pomerne skoro. Vyhriaty stan je spoľahlivým budíkom. Na dnes sme si sľúbili návštevu zadného sektora D, akosi sme ale zabudli, že ho niekto spomínal v súvislosti s otvoreným priestranstvom. Pekné balvany s väčším zrnom si nechávame na časy chladnejšie, maliny vybojujeme aj napriek vysokej teplote.

foto: Oli

Vraciame sa. Úkryt hľadáme pod lesnatými slnečníkmi. Po predobednom rozleze pod Veľkým strecháčom venujeme pokročilý čas prvým dvom balvanom. Aďka si na cestu stihne pribaliť ešte Jen dva prstíčky 6C. Bugi daruje nádejné pokusy Fikmikovi 7A+, ja predĺženiu za 7B, čas je však skúpi. Nedaruje nám nič, iba neodkladnú cestu domov.

Niektoré dobroty ostávajú rozbalené a nedojedené s minimálnou trvanlivosťou do nášho návratu. Tomu vravím záruka kvality. Neotočte sa im chrbtom a ony sa nepokazia. Ako všetko vo vašom živote, čo chcete, aby prežilo.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *