Malá oblasť s veľkými restami

Oli

Maminy nás učili, že keď raz do niečoho zahryznete, patrí sa to dojesť. Bez ohľadu na to, či vám to chutí. Bouldering by mal byť v tomto ústretovejší. Keď raz do niečoho naleziete, nič vám neprikazuje, aby ste to aj doliezli. Všetko ďalšie je plne ponechané voľbe, závislej od impulzov doliehajúcich k chuťovým bunkám vášho srdca. A tu je problém.. Vybrané bouldre v Königshöhle teda riadne šmakujú, no nie a nie ich dojesť. A tak si nás táto lokalitka pekne pomaly zotročuje.

Duch Königshöhle znovu využil svoju moc, zatiahol za špagátik a dotiahol nás späť. Rozbehli sme sa k svojim restom, pričom treba zdôrazniť, že vzhľadom na rozlohu jaskyne, ani nebolo treba ďaleko utekať. Cieľavedome, no neisto som si sadol pod skalu. Po chrbte mi jaskynný duch výsmešne kreslil línie zo zimomriaviek. On vedel, že ešte nie je čas dojesť si svoje sústo. Koľko si naložíš, toľko máš. Nuž, a ja som si veru riadne naložil… a On zatiaľ dokreslil svoje dielo.

Moju súkromnú konfrontáciu prerušili oslavné frázy z opozitného kúta jaskyne, vytvárajúce intenzívne echo. To si chlapci vychutnávali svoje víťazstvá. A zaslúženú slobodu.

V jemnom vetríku doznievali posledné reakcie ozveny a všetko začalo do seba odrazu zapadať. Akoby som videl odhalené srdce Königshöhle a v jeho vnútri umenie priučiť nás motivácii.

Oli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *