12 feet under 8A/+, Königshöhle (foto: Jožko)

Archív značky: Baden

Moonspell 6B+, Königshöhle (foto: Oli)

S vierou za chladnou predstavou

Oli3
Kam ísť z Bratislavy na pol dňa, keď sa vonku smažia všetci čerti? Objektívne treba uznať, že v otázke cítiť pomerne komplikovanú okolnosť. Keďže „nikam“ ako odpoveď v určitom stupni vášni už neexistuje, treba si proste vybrať. A že tých možností tu nemáme na rozdávanie ani v príjemný chladný deň...
12 feet under 8A/+, Königshöhle (foto: Jožko)

Za vápencom sa nezvykneme ponáhľať

Oli2
Má svoj čas. Ako v sobotu. Začali sme pozvoľna rannou kávou v Bratislave, pokračovali ignoráciou rakúskej diaľničnej známky s následnou vyhliadkovou cestou nažehleným rakúskym vidiekom. Demonštráciu ukrutnej pohodičky sme zakončili predobednou kávou na vyslnenej záhradke v Badene. Zahučali poludňajšie sirény a boli sme tam. V najväčšej boulderingovej oblasti Rakúska. S 23 bouldrami si už dlhé roky suverénne háji svoje prvenstvo.
konigshohle

Späť na vápenci v Königshöhle

Oli0
Kedysi sme sem jazdievali čoby inej oblasti nebolo. Niekedy aj víkend po víkende, všetko záležalo od úspešnosti v preliezaní restov. Keď sme si odliezli maximá, nechali sme pozdravovať jaskynného ducha a možno aj dva roky sa tu neukázali. Jeden rest sa mi však v hlave predsa len intenzívnejšie zakorenil. A keďže sa v sobotu naskytol priestor a okolnosti zavelili, nastal čas na návrat.