Chvenie 7B+

O chvíľu mi to letí

Oli
18:15 Chalani, posledný pokus a ideme. 18:22 Kokos, že ma to nenapadlo hneď, s touto nohou to bude brnkačka. 19:02 Hotový som. Pozri, ako sa mi chveje noha. Tento bude posledný. 19:49 Kurník, musím si dať nejaký cukor. Chalani, dajte si čokoládu. Dám posledný a pôjdeme. 20:05 Robo ešte ide? Tak dám jeden aj ja. 20:31 O chvíľu mi to letí. Tento príbeh poznáte? 20:45 Jáj, skúsim ešte zo stoja, veď doma ma už aj tak asi nikto nečaká.

Riči, veď daj ešte jeden. Keď chvíľu zotrváme, mesiac obehne kopec a hneď bude aj viac svetla. Skús trošku natočiť pravú ruku, ale nezabudni, že musíš najprv ťažisko preniesť na ľavú nohu. Teraz to dáš. A prinajhoršom trochu odpočinieš, Milan ti vymasíruje lýtko a s prehľadom to tam pošleš ďalším pokusom. A keď bude najhoršie, predstav si, že zajtra ti to letí a ty jednoducho musíš.

Chvenie 7B+
Chvenie 7B+

Nevadí, šmyklo ti, to sa stáva. Aspoň si sa zahrial. Konečne na tie lišty aspoň nesvieti slnko. Spomeň si, ako sme naň nadávali. Veď tá kľúčová lišta má s trením spoločné maximálne výhovorky. A že ich už dnes nepadlo málo. Nakoniec, ako zakaždým. Možno, keď raz nepekne zosilnieme, zmeníme rétoriku. Zatiaľ si musíme vystačiť.

Chvenie 7B+
Chvenie 7B+

Výhodou dlhých bouldrov je, že existuje predpoklad dobrej lezenice. Ak teda nepadneš v prvých krokoch, nejaké metre spoľahlivo nabeháš. Ako ty. Lebo padnúť niekoľkokrát v predposlednom kroku je zárukou telesnej satisfakcie.

Chvenie 7B+
Chvenie 7B+
Chvenie 7B+
Chvenie 7B+

Parádna atmosféra. Lampy svietia, mesiac tiež. Ochladilo sa. Vo vzduchu číha prelezový škriatok. Neexistuje však záruka, že práve teraz bude štedrý.

DSC_1167

Všetci to vieme. Za týchto okolností je pomer úspechu k prehre 50:50. To nie je zlé. Motyka zvykne pri boulderingu strieľať častejšie, ako sme  zvyknutí. Bouldering je nevyspytateľný. Preto v nás drieme odhodlaný duch. Odhodlaný spottovať aj pri ďalšom pokuse. Sme tu. Pri oboch možných koncoch ďalšieho pokusu.

Chvenie 7B+
Chvenie 7B+

Kamoško, už treba siahnuť na dno. Tento pokus bude rozhodujúci. Ale pamätaj. Ak aj to lietadlo naozaj zajtra letí, niekedy je krajšie ho zmeškať.

Chvenie 7B+
Chvenie 7B+

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *