Rozbehy (Senica)

Chalani z horolezeckého klubu Tongba sa ku koncu roku 2011 pustili do sviežeho a razantného rozvoja malej boulderingovej oblasti v Malých Karpatoch. Treba mať na zreteli, že Rozbehy v súčasnosti ponúkajú viac ako je zakreslené v prvej verzii sprievodcu. Žeby nová výzva?

Rozbehy sa nachádzajú na severozápadnej strane Malých Karpát na Záhorí neďaleko hradu Korlátka. Bouldre sú tu mierne roztrúsené a tvorí ich vápenec (miestami zlepencového charakteru). Chalani odviedli v Rozbehoch kus práce, vzduch tu svišťal nejednou kefou. Množstvo šutrov je ale stále ukrytých pod vrstvou machu, čiže motiváciou na návštevu môže byť pre vás i panenská línia hanblivo ukrytá pod zeleným rúškom tajomstva.

foto: Mišo Rusina

Aktualizovanú verziu perfektne spracovaného sprievodcu si môžete stiahnuť na stránke klubu Tongba.

Vďaka.

Oli

Komentáre

 1. super..inak nenapadlo vas skompletizovat kdejakych bouldrovych sprievodcov co su po nete (zalozka na stranke na to je)? napr. rozbehy, tomasak, pekna cesta, pukanec (HK levice),Koncita (hk prometeus), TA3, NT,.. myslim ze autori by nemuseli byt proti. bolo by to fajn nieco podobne ako maju na purebouldering.cz
  mato
 2. Samozrejme, dobry napad. Chcel by som, aby sa tu postupne zjednocovali vsetky klucove informacie o boulderingu na Slovensku vratane sprievodcov. Zatial je ich pomerne malo a je taktiez otazne, ci si to autori nebudu chciet davat na vlastny web, ked uz si s tym dali tolko prace. Este chvilu potrva, kym sa na Slovensku vytvori jednotna komunita navzajom podporujuca svoje zaujmy.
  Oli
 3. Ale zlepsuje sa to. Velmi sa tesim, aj ked mozem dat na stranku taketo sprostredkujuce informacie. Klobuk dolu, ze o tom chalani napisali, ba spravili aj guida. Casto pozorujem, ze si tu ludia starostlivo ukryvaju svoje projekty v lese za domom a dokial ich neprelezu, nepriznaju ich. Velka skoda pri tom mnozstve bouldrov, ktore na sSlovensku mame. Raz darmo, slovensky bouldrista je este mlady.
  Oli
 4. ...akoze ten sprievodca je fajne porobeny...klobuk dole, chlapci, takto si to predstavujem :)
  Mato
 5. Kdyz si autori nebudou prat hodin sem pruvodce, tak si sem hodte oficialne nazev oblasti a odkaz na jejich pruvodce, tak jako u tehle oblasti. Na pureboulderingu je ten uceleny prehled fakt super.
  matass
 6. Caute, nasiel som tam aj par vyborhakovanych ciest, nevie o nich niekto nieco? :)
  Dexo
 7. Ak myslíš tú stenu pod hradom občas tam zájdem sú tam tuším 4 cesty z ľava 4 , 4, 6, 7 ale 100% ti to nepoviem je to tam také kratučké.
  Lubo
  1. uz to je po novom tento rok preistene... takze cesty z lava: 4+,8,5,7-,4,6,7-,7-, 8-, Projekt: 9- Co skoro vyjde oficialny sprievodca tak pekne lezenicko :o)
   Juri

Pridaj komentár