Slnečník, Limbach

Už 30+ rokov chodím okolo tohto bouldra Slnečným údolím a ešte ani raz som si ho nevšimol. Je pravda, že nedávno pri ňom vyrúbali pár stromov a to ho asi odhalilo + prospelo by mi pozerať sa častejšie hore a kochať sa tými krásnymi lesmi čo tu máme.

Tak sa aj stalo jedného dňa cestou na bicykli Slnečným údolím, keď som ho pri pití vody zazrel. Musím uznať, že boulder sa schovával veľmi dobre, až si nie som istý, či náhodou nespadol z vesmíru a nezapichol sa rovno tu len pár týždňov dozadu. Aj tomu by som uveril.

Aj keď viete, kde je, a pozeráte sa z cesty priamo na neho, tak si nie ste istí, či to je balvan alebo vyvrátený koreň stromu. Niekomu môže pripomínať prst, či už ukazovák alebo prostredník.

Slnečník boulder v Limbachu

Nevedel som, ako ho nazvať. Či Prst, Meteorit, Prostredník alebo Half Dome (zo zadu vyzerá ako mini Half Dome). Nakoniec som zvolil Slnečník, keďže sa nachádza v Slnečnom údolí a je to spojenie slova Slnečné a Prostredník!

Kameň pripomína takú „mini-Kolárku“ a pekne zapadá do limbašskej série bouldrov od Krkavca, cez Valchovňu až po Kolárku. Je len necelý kilometer vzdušnou čiarou od Valchovňe a Kolárky, a myslím si, že poslúži ako perfektný kameň na rozlez cestou na Kolárku.

Slnečník boulder v Limbachu

Tieto 3 oblasti do seba pekne zapadajú. Kameň je relatívne neohmataný a ešte sa trochu drolí (môže vyzerať krehko, tak prípadne pozor na voľné kusy), ale väčšinou je pevný a verím, že vydrží.

Na okolitých dvoch kopcoch sa ešte schováva pár skaliek, tak dúfam, že nám ešte padne niečo do očka.

Sprievodca Slnečník, Limbach.

Martin

Komentáre

  1. :) Diky za support!
   Tatarska
 1. Slnecne udolie je moja srdcovka. Slnecnik je nadherny👌Balvan👍 Pekny text. Dakujem
  Deniska Slnecna
 2. Dnes som nahodou zazrel krasny kamen! Vyskriabal som sa k nemu a cely som obisiel s uzasom. No napokon som nasiel zastrceny listok v saciku s linkom na tuto stranku. Nemal som pri sebe mobil aby som si ho mohol opajcnut a tak som si ho zobral. No vidim ze to nie je listok nedonosenca ale pana prirody a krasneho umenia. Takze listok aj so sacikom v najblizsej dobe vratim na miesto kde bolo povodne ulozeny. Ten nazov tomuto skostu si dal na pana!!! Krasa. Si hlavicka! Drzim palce pri objavovani kras peirody 👌👍
  Bobo
 3. Krásný boulder a jak jste to krásně upravili okolo!! Takovou předzahrádku jsem u boulderu ještě neviděl:) Ideální boulder pro lezení s dětmi - velké chyty, žádné nebezpečné pády. Paráda.
  Lukáš

Pridaj komentár