Kolárka (Limbach)

V skromných podmienkach (nielen bratislavského boulderingu) poteší každý objav. A keď ním je bouldraschopný balvan aspoň priemerných rozmerov, to už lepšie časy klopú na dvere. Lišta, previs, oblinka, výlez. Čo viac si priať? Snáď už len, aby bol ten sopliak o niečo väčší a mal napríklad 5tich súrodencov.

Kolárka je žulovo-kremencová sirota nesúca meno podľa neďalekej osady Kolárske. Vyniká svojim previsnutým profilom s možnosťou výlezov. Zdobí ju lišta na druhú, nájdete aj oblinu a možno tri madlá.

Materiál je pomerne špecifický. Nie je to čistá žula a nie je to ani čistý kremenec, štruktúrou veľmi pripomína rulu. Skala je pomerne pevná ale občas vám ešte môže spod nohy/ruky niečo vypadnúť. Kolárke prospeje, keď sa trochu viac olezie a drolivé časti sa opadajú.

Keďže možností na balvane nie je veľa, a my sme si túžili zaliezť, vytvorili sme okrem priamych línií aj niekoľko kombinácii. Vzniklo viacero krokovo bohatých bouldrov, ktoré sú bližšie popísané v sprievodcovi.

Bežte si zabouldrovať. Teším sa na dojmy!

Na stiahnutie: Sprievodca Limbach

Oli

Komentáre

 1. Diky za vasu pre bouldering zasluznu cinnost. Snad sa mi podari vyskusat este tento rok. :-)
  Matis
 2. Aj na Červák chodievate? tam sú tuším 2 také vychytené lokality...
  Maarty
 3. Matis, budem len rád, ak sa bude v Karpatoch viac bouldrovať. Snáď sa nám tu v komentoch podarí aj postupne odladiť klasu a možno niekto niečo nové aj objaví :) Maarty, daj viac info k Červáku, nech nám nič neujde. Vďaka
  Oli
 4. oli, tak tento kamen je vazne skvost... material mi neuveritelne vyhovuje, linky su prekrasne (aj ked relativne tazke, lebo mi pride ze keby som dociahol o 10cm dalej, tak by boli o dost lahsie). zatial som nic poriadne nepreliezol okrem tych 6A-ciek. v ostatnom mi chybal vzdy nejaky ten centimeter, ale to sa hadam casom doladi... velka vdaka za objavenie toho co priroda pre nas uz davno vytvorila. pre mna je tento suter asi zatial to naj co v okoli mame...
  ex-man
 5. Mne sa tiež veľmi páči, parádny šutrík. S klasou neviem, ťažko sa mi to hodnotilo, lezieš stále po relatívne dobrých chytoch. Uvidíme, čo na to ostatní. Dík za dojmy a prajem šťastné ladenie.
  Oli
 6. no, natrapil som sa, ale konecne som dosiel na to ako spravne zatlacit na patu aby ma pustili tie Shake 6c cka. Obe mi pridu asi rovnako tazke. Pre mna su tie hips dost docahovak. aj ten dolny traverz som konecne vymyslel, ale na bozkoch som uz neudrzal hornu velku listu z nejakeho divneho dovodu... este raz vdaka, za tento paradny suter.
  ex-man
 7. ...sa Vam dobre leze, ked nemate hore na sutri sneh, co? :) To len mala narazka na moje prve stretnutie s tymto kamenom :P
  Mato
 8. Ahojte, bol som prvý krát na tomto hoci malom, ale peknom kameni. Veľmi sa mi páčili tie smery. Po tvrdom boji sa mi podarilo vyliezť ten 6C boulder "Shake your hips", ale ten druhý bez ľavého chytu, to si neviem zatiaľ predstaviť:)... spomína sa tu päta, to vyskúšam nabudúce. Majte sa, teším sa na ďalšie potulky po balvanoch v Karpatoch. Zdraví vás začínajúci bouldrista:)... PS. Tam tie bouldre sú dosť ťažké.
  Edgar
 9. Vďaka za dojmy Edgar a nech sa ti darí v rozvoji Tvojej bouldrovej osobnosti :)
  Oli

Pridaj komentár

Current ye@r *