Kolárka (Limbach) – update 5/2018

V skromných podmienkach (nielen bratislavského boulderingu) poteší každý objav. A keď ním je bouldraschopný balvan aspoň priemerných rozmerov, to už lepšie časy klopú na dvere. Lišta, previs, oblinka, výlez. Čo viac si priať? Snáď už len, aby bol ten sopliak o niečo väčší a mal napríklad piatich súrodencov.

Kolárka je malokarpatský jedináčik nesúci meno podľa neďalekej osady Kolárske. Vyniká svojim previsnutým profilom s možnosťou výlezov. Zdobia ho lišty, nájdete aj oblinu a možno tri madlá.

Novotvar 6C+
Novotvar 6C+
Novotvar 6C+
Novotvar 6C+

Materiál je na Malé Karpaty pomerne špecifický. Nie je to čistá žula, ale jej metamorfovaná podoba. Skala je pomerne chytovatá a svojmu okoliu ponúka trošku iný bouldering, na aký je v našich lokáloch zvyknuté.

Rebríček 6B
Rebríček 6B
Vtedy na východe 6B
Vtedy na východe 6B
Bál divožienok 7B
Bál divožienok 7B

Keďže možností na balvane nie je veľa, a ja som si túžil zaliezť, vytvoril som okrem priamych jasných línií aj niekoľko vďačných kombinácií. Vzniklo tak viacero krokovo bohatých bouldrov, ktoré sú bližšie popísané v sprievodcovi.

Intimita 7C
Intimita 7C
Bál divožienok 7B
Bál divožienok 7B
Dlhoprstí 7A
Dlhoprstí 7A

Update 5/2018

Po januárovom výlome pomerne veľkej časti skaly, bolo treba prekopať pôvodné línie. Následkom zmeny zanikli všetky bouldre okrem najľahších línií začínajúcich vľavo. Po niekoľkých ohlasoch som mierne podvihol klasifikáciu pôvodných bouldrov. To sa odzrkadlilo aj v hodnotení nových kúskov. Ak som klasu dobre netrafil, prosím, buďte zhovievaví, a napíšte mi sem svoj komentár.

Chochmes 6B
Chochmes 6B
Svetobežník 7B
Svetobežník 7B
Veľké problémy malého sveta 6C+
Veľké problémy malého sveta 6C+

Musím sa priznať, že som si s Kolárkou za ten čas vytvoril celkom sympatický vzťah, ktorý vám bližšie priblížim už v najbližšom čísle Horolezca.

Užívajte naše lokálne skvosty!

Oli

Sprievodca na stiahnutie: Kolárka_update_2018

Komentáre

 1. Aj na Červák chodievate? tam sú tuším 2 také vychytené lokality...
  Maarty
 2. Diky za vasu pre bouldering zasluznu cinnost. Snad sa mi podari vyskusat este tento rok. :-)
  Matis
 3. Matis, budem len rád, ak sa bude v Karpatoch viac bouldrovať. Snáď sa nám tu v komentoch podarí aj postupne odladiť klasu a možno niekto niečo nové aj objaví :) Maarty, daj viac info k Červáku, nech nám nič neujde. Vďaka
  Oli
 4. oli, tak tento kamen je vazne skvost... material mi neuveritelne vyhovuje, linky su prekrasne (aj ked relativne tazke, lebo mi pride ze keby som dociahol o 10cm dalej, tak by boli o dost lahsie). zatial som nic poriadne nepreliezol okrem tych 6A-ciek. v ostatnom mi chybal vzdy nejaky ten centimeter, ale to sa hadam casom doladi... velka vdaka za objavenie toho co priroda pre nas uz davno vytvorila. pre mna je tento suter asi zatial to naj co v okoli mame...
  ex-man
 5. Mne sa tiež veľmi páči, parádny šutrík. S klasou neviem, ťažko sa mi to hodnotilo, lezieš stále po relatívne dobrých chytoch. Uvidíme, čo na to ostatní. Dík za dojmy a prajem šťastné ladenie.
  Oli
 6. no, natrapil som sa, ale konecne som dosiel na to ako spravne zatlacit na patu aby ma pustili tie Shake 6c cka. Obe mi pridu asi rovnako tazke. Pre mna su tie hips dost docahovak. aj ten dolny traverz som konecne vymyslel, ale na bozkoch som uz neudrzal hornu velku listu z nejakeho divneho dovodu... este raz vdaka, za tento paradny suter.
  ex-man
 7. ...sa Vam dobre leze, ked nemate hore na sutri sneh, co? :) To len mala narazka na moje prve stretnutie s tymto kamenom :P
  Mato
 8. Ahojte, bol som prvý krát na tomto hoci malom, ale peknom kameni. Veľmi sa mi páčili tie smery. Po tvrdom boji sa mi podarilo vyliezť ten 6C boulder "Shake your hips", ale ten druhý bez ľavého chytu, to si neviem zatiaľ predstaviť:)... spomína sa tu päta, to vyskúšam nabudúce. Majte sa, teším sa na ďalšie potulky po balvanoch v Karpatoch. Zdraví vás začínajúci bouldrista:)... PS. Tam tie bouldre sú dosť ťažké.
  Edgar
 9. Vďaka za dojmy Edgar a nech sa ti darí v rozvoji Tvojej bouldrovej osobnosti :)
  Oli

Pridaj komentár