Wilderoben Boulder Cup

Wilderoben boulder cup na Končitej

Oli

V rozmedzí piatich rokov sa na Končitej chystá už tretia boulderingová session. Tentokrát to bude zase o niečo iné, preto verím, že viac ako ledabolý závan vzrušenia prežijú aj štamgasti, ktorí s nami v dobrej atmosfére prežili predošlé dva ročníky. A o tých, čo ešte neboli a prídu, rozhodne ani nepochybujem.

Pozývam vás do čarovného lesa s vyrysovanými detailmi a so zvírenou machovou vôňou, na vzdialené miesto stretávok lesných šamanov a do kráľovstva atmosferického boulderingu. Nečakajte komfort bouldrovky ani ilúzie z idylických videí. Čaká vás parádny, drsný a divoký bouldering so všetkým, čo patrí k jeho podstate.

Wilderoben Boulder Cup

Tohtoročné súťažné bouldre sú situované v koncentrovanom sektore menšej rozlohy. V ponuke je najlepší andezit na Končitej a často dokonca v kreáciách charakterom skôr žulových. Bouldre sú rozmanité, od nižších po mierne morálové, od silových po technické ladičky po malých lištách. Väčšina zo súťažnej osemnástky sú čerstvé novinky, preto je klasa zatiaľ orientačná a netreba mať pred ňou zbytočný rešpekt.

Terén v sektore nie je úplne vhodný pre malé deti. Pokiaľ by ste si nedávali pozor pod nohy, môže slušne zamávať aj s vami. Dopady pod bouldrami sú skultivované, ale matrac naviac nikdy nie je na zahodenie.  

Rozptyl súťažných bouldrov sa pohybuje od 5B po 7B+. V celkovom poradí súťažiacich bude rozhodovať počet prelezených bouldrov a ako druhé kritérium počet pokusov.

Každý súťažiaci dostane plánik s bouldrami, kam si bude zapisovať pokusy, a následne v sume ich počet potrebný na prelez.

Preteky prebehnú v sobotu 21.9 od 9:00 do 19:00. Registrácia pretekárov bude pred chatou od 9:00 do 12:00. Vedzte však, že čím skôr prídete, tým je šanca na zdolanie kompletnej 18ky väčšia :). A možno bude aj nejaký žolík… 

Súťažiť sa bude v troch kategóriách. K mužom a ženám pribudli aj deti. Odmeníme aj najaktívnejšieho pokusovača. Vyhlásenie výsledkov prebehne na chate cca o 20:00. Nasledovať bude voľná zábava pri hudbičke a hádam aj niečo premietneme.

Ubytovanie je zabezpečené v chate a priľahlom zrube, kde je však obmedzený počet miest. Ak by chcel niekto rezervovať miesto na chate, nech mi napíše na email oli.vyslouzil@gmail.com. Na prespanie v stanoch bude k dispozícii aj lúka pri chate. Ďalšie možnosti ubytovania ponúkajú neďaleké mestá Zemianske Kostoľany, Nováky a Prievidza. Priamo na chate varia a čapujú pivo. Vychádza mi to tak, že na výhovorky veľa priestoru neostalo.

Veľa ľudí sa pýta na sprievodcu. Áno, starý je nedostupný, ale pracujem na novej verzii, ktorá bude už na akcii dostupná.

Spolu s wilderoben sa už na vás tešíme! Ak by ste mali akékoľvek otázky, napíšte mi pod článok do komentárov.

Za podporu ďakujem SHS JAMES.

Oli

A ešte malá ochutnávka zo súťažnej ponuky:   

Wilderoben Boulder Cup
Macháček 6B
Wilderoben Boulder Cup
Plytčina 7B+
Wilderoben Boulder Cup
Odrhovačka 6A
Wilderoben Boulder Cup
Božská melódia 7A
Wilderoben Boulder Cup
Budú aj platničky…
Wilderoben Boulder Cup
Smola hrou 6A
Wilderoben Boulder Cup
Eufória 7A
Wilderoben Boulder Cup
Gamepad 7B
Wilderoben Boulder Cup
No, a už vás čakám…

  

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *