Definátor 6C, Perla

Bratislavská perla a okolie (Bratislava)

Oli
Bratislavská perla je zatiaľ tým najlepším, čo urodili naše mestské lesy. Na relatívne malom priestore dnes ponúka pomerne veľa bouldrov. Ak vám nevadí ostrý žulový zub či občasné bouldrové vymedzenie, nech sa páči, tunajší skvost vás už očakáva.

Perlu objavil Ondro na svojich dávnych potulkách. Už je to veru nejeden rok. Vytýčil tu kultový smer Krvilačná srna, ktorá vtedy znamenala naozaj veľa. Možno to bolo aj menšou propagáciou, ale záujem o našu „petrohradskú“ žulu neskôr pomerne rýchlo ochladol.

foto: Oli

Keď však nie je kde, každý kameň dobrý. Pred dvoma rokmi ma osvietilo, že prečo sa sem nevrátiť, a neskúsiť vytvoriť niečo vážne. Sit start k Srne bol serióznou výzvou. Táto myšlienka odštartovala kolotoč návštev.

foto: Oli

O znovuzrodenie perly sa zaslúžil aj Tomáš Baráth so svojou militaristickou motyčkou. Zrovnali sme dopad, prehodili niekoľko kíl zeminy, a mohlo sa začať projektovať.

foto: Oli

Čistých, prirodzených línií perla naozaj veľa naponúkla, tak sme si pri snahe vytvoriť niečo atraktívnejšie niektoré smery zadefinovali. Zrodila sa poctivá Krížová cesta 6C a protichodný smer Definátor 6C.

Najväčším práskom je jednoznačne projekt Metropolitan, ktorý som pôvodne zamýšľal ako SD hneď pod Srnou. Krkolomné pokusy mi ukázali, že z tohoto žiadna radosť nevyplynie, pretože pre zabezpečenie podmienok pre normálny SD, je potreba viacero matracov a ďalšie úpravy terénu, nakoľko sú chyty veľmi vysoko a terén sklonený.

foto: Oli

Prirodzenejší nástup sa ponúka z madľa vľavo. K bouldru sa pridávajú ďalšie fajné kroky. Obtiažnosť odhadujem niekde okolo 8A. Treba chodiť skúšať… Metropolitan je jasný adept na slovenský skvost.

Perla je srdcom. Ostatné blízke kamienky sú už len bočnými tepnami. Pre radosť, odreagovanie a zábavu ich určite nevynechávajte.

Výhodu búdu mať menší ľudia, obzvlášť na Tančiarni v Tange juniorov 6A. Zo zaujímavejších bouldrov skúste Pätosed 6A, Kútil 6B a Macek 6A+. Isto vás nesklame ani krátky direktík Oškrivajo 6A.

foto: Oli

Pekným, vzrastovo skromnejším, je aj kameň Samotár. Za krátku prechádzku vám môžu byť odmenou sympatické bouldríky V Kameni sláva 6A, Šumavská spomienka 5B či krkolomné Utrpenie prerasteného gymnastu 6C. Ak budete mať náladu na vylaďovanie jedného kroku, skúste si Malé radosti 7A, kde je rozhodujúci balanc a silný stisk. Časom sa možno boulder ustáli aj na nižšom čísle, predsa len 30 stupňov mi pri preleze až tak nepomáhalo.

Bouldrujte, prsty brúste, komentujte, a nazrite ešte raz do lesa nad bydlisko vaše, či sa tam neukrýva kamenný fešák voľajaký.

Na stiahnutie: Sprievodca Bratislavská Perla

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *