Návrat fóglov 6C+, Devínska cesta

Devínska cesta (Bratislava)

Ondro
Ondro s Luigim sa činili a ponúkli svetu ďalšiu porciu z nenápadnej bratislavskej žuly. Vo svahoch nad Devínskou cestou nejedna suť indíciami volala. Až dnes sa však oficiálne potvrdila prítomnosť bouldrov aj na tomto území. Od tých najmenších, cez menšie, až po trochu väčšie. Bratislavský pôvod ich však menuje významom tým najväčším. História tunajšieho boulderingu ale prepísaná jest hlavne kameňom „Predel“. Prenechám už ale slovo Ondrovi...

Predel chápem ako okamih skoku, prestrčenie hlavy cez fóliu vnímania, vymanenie sa zo zotrvačnosti obecného konsenzu, moment, ktorý bez zľutovania zmení pohľad na svet a otvorí bránu vetru z diaľav.

foto: Oli

foto: Oli

Nad Devínskou cestou sa vo svahoch veselo povaľuje zopár žulových kameňov a tiež desiatky diviakov. Je ľahké stretnúť oboch. Ťažko povedať, čo ma viac prekvapilo, no toto je server o šutrolezení, takže sviňky nechám na pretras pri guláši a teraz o kameňoch.

foto: Oli

Je to bomba, že priamo v Blave sú takéto pekné a živé lesy a v nich dokonca bouldrovaté kamene. Je pravda, ža väčšinou sa jedná o menšie jedince, no aj napriek tomu prekvapia svojou celistvosťou – všetky končia výlezmi a zabavia.

foto: Ondro

foto: Oli

Až na jednu výnimku, začínajú všetky bouldre zo sedu, alebo z čupu a matrac nieje nutný, stačí kus koberca alebo dačo. Výnimkou je samozrejme kameň „Predel“, kde je vhodné mať matrace aj dva a hlavne chytača.

foto: Ondro

foto: Ondro

foto: Oli

foto: Oli

foto: Oli

Prajem teda kopu spokojných odrenín a prekvapivých stretnutí s krochkajúcimi duchmi zeme.

Sektor Objímanie
Sektor Objímanie
Sektor Predel
Sektor Predel

Ondro

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *