predel

Jar na Predeli

Oli
To až keď všetkých pesimistov kopytami nahor mrsklo jar prišla. Svitu slnečného dožili len tí najvytrvalejší. Fronty sa dnes na bouldre nestáli, vytrvalejších totiž vždy menej bude. Vlastne sa dnes ani nič také nestalo ale túžba moja presviedča ma, že napíš im správu podnetnú, nech na bouldre pred spaním aspoň raz pomyslia.

Konečne deň trochu svetla pribral a po práci na podnose každému zo dve-tri hodiny boulderingu ponúkol. Ošatené vzduchom jarným po zime nekonečnej ponúkať sa budú, až kým ich leto nevytlačí.

foto: Oli

Predel je skvost, nádhera za akou sa často jazdí aj 900 km. Vďaka našim chlapcom sa od minulého roka ponúka v tunajších lesoch a jedinou jeho chybou je, že je len jeden.

foto: Oli

Žula ako z rozprávok, o ktorých radi sníte a ktoré po večeroch recitujete svojim deťom. A ony besné po ďalších sústach hltajú vaše slová, vaše metafory, váš skamenený dych. Zabudli na draky a princezné, z prirodzenia číreho do žuly zahryzli sa. Nechcú byť rytiermi, lekármi ani požiarnikmi. Inhalujúc vaše slová budúcnosť jasnú pod balvanmi si vizualizujú. Chcú byť bouldristi…

foto: Oli

Junák spišský pridal sa dnes ku mne, tož dobre asi vychovaný bol. Ukazujem Cyrilovi Návrat fóglov 6C+/7A a zakrátko ho s priznaním šmaku prelieza. Miskúzi 7A mu až tak neberie, no Kung fu 7A/B vymláti relatívne rýchlo. Skúčame SD variant ale zavadzia nám susedný kameň, ktorý sa ani nohou za uchom nedá obísť. Bude to chcieť ešte trošku preklepnúť kladivom, nech sa dá pod boulder aspoň ako-tak posadiť. Dáme ešte pár zaujímavých pokusíkov do projektu stredom a s výdychom dňa poberáme sa.

foto: Oli

Projekty otvorené ostali. Ale na to si raz zvyknete. Len musíte to tú radosť zo slnka, z pohybu, z vône skalnej a prstov nasýtených do popredia pretlačiť.

Oli

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *