Malé skalky nad Chtelnicou

Už je tomu nejaký ten mesiac, čo som v článku venovanému hľadaniu nových možností informoval o lokalitke Malé skalky. Vtedy som sa dušoval, že hneď ako sa bujné porasty zraku môjmu úspešne vyhnú a teplo niekam na juh odfúkne, nabehneme na projekty. No a konečne sa tak stalo.

Skaly, ku ktorým sme sa v júli expedične dobíjali (Ondro by vedel rozprávať), boli teraz pekne obnažené a docela ľahko prístupné. Jeden by povedal, že sa k nim dalo v pohode dostať aj bez tŕňa v oku.

Zlepenec často nie je na pohľad príliš lákavý, treba do bouldra proste naliezť a ak máte šťastie (ako v prípade Malých skaliek), často sa vám zavďačí peknými pohybmi. Malé skalky sú paradoxne domovom viacerých parádnych hajbolov. Zatiaľ sú všetky z nich bez prelezu, niektoré by ešte trebalo dôkladne prebehnúť kefou. Chcelo by to asi riadnu kefársku brigádu, lebo hustota machu je tu na niektorých kameňoch ozaj veľká. Ak sa postupne dočistia všetky potenciálne zaujímavé šutre, vznikne nad Chtelnicou celkom zaujímavá bouldrová oblasť.

Otvorili sme tu s chalanmi 3 projekty, všetky budú pravdepodobne atakovať hornú hranicu sedmičkovej abecedy, tak neváhajte a bežte skúšať, podmienky začínajú byť ideálne. Aha, a nebojte sa, bude všetko – lišty, dierky, oblinky. Dokonca aj mega strašidelný stropisko.

Som veľmi potešný z písania tohto článku, nakoľko táto skutočnosť znamená len jedno – nový zápis do bouldrovej mapky Slovenska. V tejto chvíli sa nedá neveriť, že podobných lokalít u nás bude omnoho viac, keďže len také Malé Karpaty sú vápencom (príp. zlepencom) relatívne husto posiate. A teraz mi povedzte, že vás to nemotivuje hľadať a hľadať a hľa..

Oli.

Komentáre

 1. Pevne verim, ze ked prestane chcat, pojdeme tam pozret. Su tam aj dake lahsie bouldre alebo len tazke prasky a projekty?
  Mato
 2. zatial je tam viac lahsich boudrov ako projektov a kopec este neocistenych linii cakajucich na ocistenie takze okrem bouldermatky si treba zobrat aj kefu :-D
  joko
 3. nedávno sme vyliezli parádny nový ľahký boulder po dierach ako vo francúzsku. Za megaprevis sektorom si vsimni peknu vysoku stienku vlavo
  ondro
 4. A je niekde nejaky kvazi-sprievodca alebo aspon nejaky blizsi popis toho, ako to tam vyzera? Lebo ok, dajme tomu, ze to podla mapky najdeme, ale co dalej? Ako je to velke? Da sa tam lahko zorientovat? Kolko je tam sutrov? atd, atd...
  Mato
 5. co ti povim, rad by som spravil sprievodcu ale je tam este tolko cistenia a neprelezenych veci ze to zatial nema vyznam. Najdes to v pohode a skaly su v podstate jeden dlhocizny pas, takze chod iba stale dalej a dalej a.... Inak ak lezies aj s lanom nezabudni si ho pribalit a hodi sa aj na cistenie
  ondro
 6. Aha, a este jenu vec som sa zabudol spytat: Pokial sa da dostat autom a kde sa tam da zaparkovat?
  Mato
 7. Da sa dostat autom az pod kopec, zaparkujes pri malej nadrzi. Odtial je to asi 10 minut peso.
  Oli

Pridaj komentár