Medvedia skala bez pavučín

Medvediu skalu pri Modre som zmapoval pred šiestimi rokmi. Posledné bouldre sme pridali rok na to. Odvtedy som to tu poprášiť hádam ani nebol. Súčasná konštelácia za tento lokál v nedeľu zahlasovala, a tak som si mohol po čase opäť  pripomenúť všetky jeho benefity.

Za ten najväčší momentálne považujem krátky a komfortný prístup, ktorý sa dá (takmer) v pohode zvládnuť dokonca aj s bežným kočíkom. Ďalšou výhodou je pohodové zázemie, čo v tomto kontexte znamená dobré dopady pod skalou a rovinku na rozprestretie deky.

Dolná Medvedia skala
Dolná Medvedia skala

Bouldrov tu síce nie je veľa, ale v rozmedzí ich obťažnosti (5A až 7B) sa nájde kdekto. Aj keď je treba povedať, že väčšinou ide o silovejšie kúsky. No a v neposlednom rade už len poznamenám, že Medvedia skala je z Bratislavy v podstate „na skok“. Tip na rodinnú nedeľu ako vyšitý!

Posledný zhasína 7A
Posledný zhasína 7A
Posledný zhasína 7A
Posledný zhasína 7A
Posledný zhasína 7A
Posledný zhasína 7A

Svoju chvíľu pre bouldering som využil na opätovné preliezanie bouldrov v previse. V teple tu prsty dostávajú dosť zabrať. Znovu sa mi ale potvrdilo, akým parádnym tréningom sú tunajšie krokové sekvencie v mohutnej streche.

Maslový motýľ 7A+
Maslový motýľ 7A+
Maslový motýľ 7A+
Maslový motýľ 7A+
Maslový motýľ 7A+
Maslový motýľ 7A+

Posledný zhasína je prvotriedne 7Ačko, vedel by som ho liezť donekonečna. Mrzí ma, že som ho stále nenatočil. Mal som v pláne aj prelez Luciferína 7B, ale zaujal ma variant Motýľa úplne bez steny napravo, čisto iba stropom. Chvíľu vymýšľam prelezové finty, kým neprichádzam zatiaľ na jediné riešenie bez nutnosti nepríjemného skoku. Perfektné lezenie! Klasu nastreľujem na 7A+, ale pre dlhšieho to bude možno o niečo ľahšie.

Vlnenie 5B
Vlnenie 5B

Aďka sa po dlhej materskej pauze pomaličky rozlieza v ľahkých bouldroch, tentokrát prevažne na druhej strane skaly, nakoľko je previs na ňu ešte príliš náročný.

Vlnenie 5B
Vlnenie 5B

Sme vďační za tieto spoločné chvíle na bouldroch, tešíme sa aj z mála. Medvedia skala nám prišla viac ako vhod. Utvrdzujem sa, že čas venovaný rozvoju lokálneho boulderingu má veľký význam, lebo keby aj nič iné, raz sa tu možno stretneme s kočíkmi.

Oli

Komentáre

  1. Cauko Oli, teda ja uz skusam Posledny zhasina nejaku tu dobu a nie a nie tomu prist na 'kloub', to video by pre mna malo cenu zlata :D Nemas nejaku zazracnu fintu pre tu strednu pasaz, ked potrebujes prechytit pravu ruku z madla do prvej listy a nasledne spravit krok do hrany? Tam to neviem nijak rozumne vymysliet, aby to pre mna nebolo na urovni 8A :D
    Lukas
    1. Ahoj Lukas, ano, uz dlhsiu dobu planujem spravit z Medvedky nejake videjko s tamojsimi bouldrikmi. Snad sa mi coskoro podari, chodim tam rad, je to dobry trening. Krok do hrany je najtazsi a trolilinku morfo.

Pridaj komentár